Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.


Seramik Kaplama Uygulamalarımız 2) Volkswagen Tiguan

Marka             :   Volkswagen

Model             :   Yeni Tiguan 

Yıl                   :   2016

Uygulama  :   Divortex Car Care Oto Koruma & Detay Uzmanı Ersin Düzgün 

Seramik Kaplama uygulaması öncesi araç kaporta yüzeyi ve boyasının hazır hale getirilmesi için Oto Koruma & Detay Uzmanımız tarafından büyük bir dikkat ve titizlikle aşağıda ki tüm işlemler yapılmıştır. 

ARAÇ ÜZERİNDE SIRASIYLA YAPILAN İŞLEMLER :

Araç Temizliği: Araç üzerinde ki tüm kir, çamur, böcek vs. gibi kirlerden maksimum derece arındırılması için detaylı bir yıkama işleminden geçirilir.Bu işlem sonrasında araç yüzeyinde yapılacak Killeme, Pasta Cila , Anti Hare Giderme işlemlerine hazırlık yapılmış olur. Demir Tozu Temizleyici

Fırçasız Köpüklü Yıkama Kimyasalları İle Aracın Temizlenmesi ve Durulanması

Araç Yüzeyinin Kil Hamuru ile Temizlenmesi  : Araç üzerinde ki bazı kalıtsal kirler yıkama ile, pastlama gibi yöntemlerle giderilmez. Elinizi boya yüzeyinde gezdirdiğinizde bu pütürlü kirleri hissedebilirsiniz.Reçine, katran, boya tozları gibi kirleticiler boya ve verniğin üzerinde uzun süre kaldıklarında bulundukları bölgeyi yakarak bir daha giderilmesi imkansız zararlar verirler. Yıkanmış ve durulanmış araç yüzeyinde kil hamuru ile tüm kaporta yüzeyi temizlenir. Bu işlemi yaptıktan sonra elinizi yüzey üzerinde gezdirdiğiniz de pürüssüz yüzeyi hissedeceksiniz.

       

 

                          

 

 

 

        Araç Kaportası Üzerinde  Divortex DVX Kil Hamuru Kullanıldı                                  Kil Hamuru İşlemi Aracın Tüm Yüzeyine Dikkatlice Yapıldı.

                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

 Kalın Pasta Cila Yapılması : Kil hamuru ile yapılan temizleme işinden sonra yüzeyde tam bir pürüzsüzlük elde edilir. Fakat boya üzerinde bulunan kalın boya çizikleri için pasta cila şarttır. Uygulamada Polytop Diamant 5000 Super Cut 1720 Kalın Pasta Cila kullanıldı. Minumum sürede, az miktar da pasta cila ile maximum alan cilalandı. Devamın da İnce Pasta Cila işlemi yapıldı.

İnce Pasta Cila Yapılması : Kalın Pasta Cila sonrası, Polytop Diamant 9000 Fine Cut 1700 İnce pasta cila ile araç üzerindeki kılcal çizikler yok edildi, boya üzerindeki ağır yağ, wax, reçine ve böcek izleride giderilmiş olarak yüzey daha mükemmel hale getirildi.

Seramik Kaplama

Hare Giderici ve Cilalama : İnce ve Kalın Pasta Cilalama işleminden sonra, boya ve cila üzerinde bulunan fırça izlerini yok etmek, boyaya parlaklık kazandırmak, derinlikli ve ıslak bir görünüm kazanmak için Polytop Reflex Anti-Hologram 1580 hare giderici uygulandı. Aracın tüm yüzeyi detaylı bir şekilde polisaj makinası yardımıyla cilalandı. Kullanılan bu ürün aynı zamanda cila özelliği de taşımakta seramik kaplama öncesi aracın boyasının daha da parlamasına olanak tanıdı.

                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Seramik Kaplamanın Uygulanması: Seramik kaplamada uygulamasında ki en önemli aşama boyanın seramik kaplamanın uygulanabileceği hale getirilmesidir. Boya üzerindeki kusurlar şayet giderilmezse seramik kaplama ile bu kusurları mühürlemiş oluruz ve güzel bir görüntü elde edilemez. Boya ne kadar çiziksiz, haresiz, cilalı ve parlak olursa seramik kaplama bu mükemmel görüntüyü koruma altına alarak bir daha bozulmasına imkan vermeyecektir. Seramik kaplama aracınızda ki boya kusursuzluğunun kalkanıdır ve iyi yapılmış bir seramik kaplama uygulaması bunu uzun yıllar korunmasını sağlayacaktır. 

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube