Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Divortex Marin


 Okyanuslar, Denizler ve Tüm Tatlı Su Kaynakları; Yalnızca bir su kütlesi değil, aynı zamanda insanlığın yaşam kaynağı, besin deposu, nefes aldığı yerlerdir. Denizlerimiz hala korunmayı gerektirecek kadar zengin bir hayatı barındırmaktadır.

 

NEDEN DENİZLERİMİZİ KORUMALIYIZ

Dünyamızın %71' i deniz, göl, nehir gibi su ortamları oluşturmaktadır. Doğanın ekolojisini, yani canlı yaşamına elverişli koşullarını korumak için öncelikle bu %71'lik büyük bölümün sağlıklı yapısı korunmalıdır. Çünkü bu ortamdaki kirlenme er veya geç hava ve kara katmanlarına da intikal etmektedir.

1 cm3 petrol 40 m3 deniz suyunun oksijenini kullanmakta ve canlı yaşamına zarar vermektedir.

1 ton petrol atığı deniz üzerinde 25.000 km2 alana yayılarak havadan suya oksijen transferini önleyen büyük bir örtü oluşturur. Jant Demir Tozu Temizleyici

Petrolden daha tehlikeli olan bir çok kimyasal ve zehirli atığın denize karışması daha da vahim sonuçlar doğurabilmektedir.

 

DENİZ KİRLİLİĞİN EN BÜYÜK SEBEPLERİNDEN BİRİ DENİZ TAŞITLARI VASITASIYLA YAPILANDIR.

 Türkiye, deniz ulaştırması açısından 3 tarafı denizlerle çevrili olduğundan 2 tane boğaz ile 2 farklı uluslar arası denizi bir iç deniz vasıtasıyla birleştirmektedir.

     Bu denizlerde çok yoğun ulusal ve global bir deniz yolu trafiği vardır. Gemilerin normal operasyonlarından kaynaklanan sintine ve balasat gibi atıklar ile çöplerini denize boşaltmalar

     Gemilerin legal veya illegal yollardan taşıdıkları tehlikeleri atıkların veya maddelerin denize boşaltılamsı,kaza durumunda denize petrol veya diğer zararlı maddelerin yayılması gibi sonuçlara yol açmaktadır. Deniz taşıtı kirlilikleri 5 tanedir.

 

Petrol ve Petrol Türevi Maddeler - Zehirli Sıvılar - Ambalajlı Maddeler - Pis Sular - Çöpler.

        Ayrıca gemilerin limanlarda yükleme ve boşaltma işlemleri ve temizlik işlemleri sırasında meydana gelen kirlilik en önemli kirlilik konularındandır. Özellikle petrol tanklarının yıkanması sırasında ortaya çıkan atıklar büyük problem oluşturur.

       Gemilerin sıntine sularını denizlere basmaları, gemilerdeki diğer pis suların ve ambar temizleme işlemi sırasında çıkarılan çöp ve atıkların denizlere atılması, kirli balasat sularının denize verilmesi, gemilerin gaz_free işlemlerinden kaynaklanan kirlilik, gemileri yakıt ikmali ile ham petrol ve petrol ürünleri, LNG veya LPG ile kimyasal yükler ve benzeri yükleri taşıyan gemiler Boğazlarımızda önemli ölçüde çevre kirliliği yanında, can ve mal güvenliklerini de tehlikeye sokmaktadır.

 

DENİZLERİMİZİ KORUMAK İÇİN

 

Elimizde kalanları korumak , kirlenmiş olanları da eski doğal haline getirmek en büyük önceliğimiz olmalıdır. Denizlerimiz atalarımızdan bize miras kalmış ve gelecek kuşaklara bırakacağımız en değerli emanettir. Amatör yada profesyonel denizci olalım denizlerin ve deniz canlılarının korunması, denizlerin temiz kalması için en büyük çabayı bizim göstermemiz lazım. Çünkü Deniz de Hayat Var ! Biz bu hayatı hem korumalıyız, hem de yaşamalıyız.

        Bizde Divortex Marin “Yeni Nesil Marin Kimyasalları” üreticisi olarak; Denizlerimizin korunmasına katkıda bulunmak için “Kostik ve Solvent İçermeyen” , “Çevre Dostu” ürünler ürettik. Denizlerin kirlenmesinde ki en büyük sebeplerden biri olan deniz taşıtlarının bakımını ve temizliğini için konusun da uzman hem denizcilik profesyonellerinin , hemde amatörlerinin güvenle kullanabilmeleri için geniş ürün ailemizi hizmetlerine sunduk.

Ürünlerimizin bütün kalite belgeleri mevcut olup kurumsal sayfamızdan yada ilgili ürünün sayfasından incelenmektedir.

 

DENİZCİLİK PROFESYONELLERİ VE AMATÖRLERİ İÇİN DİVORTEX MARİN ÜRÜN GRUBU

CHOROME CLEANER & POLISH KROM PARLATICI

 

Yat ve gemilerde ki krom malzemelerin parlatılması için kullanılır. Maksimum koruma özelliği ile ekipmanlarınıza mükemmel görüntü kazandıran üstün bir temizlik malzemesidir. Krom ve nikel kaplı tüm metal yüzeylerin temizliğinde güvenle kullanılır. Yüzeylere bulaşan is, kurum, toz, zift parçacıkları ve neme bağlı kararmaları, deniz suyu lekeleri, yağ lekeleri v.b lekelerini tamamen ve yüzeye zarar vermeden temizler. Deniz malzemeleri için ekstra koruma sağlar. Güneş ışıklarının oluşturduğu UV ışınlarına karşı yoğun koruma sağlayarak kromajlı ve nikelajlı yüzeylerde parlak ve temiz bir yüzey oluşturur. İçeriğinde bulunan non-iyonik yüzey aktif maddeler ve organik maddelerle krom parlatma da etkin bir çözümdür.

 

 

INFLATABLE BOAT CLEANER & LASTİK BOT (ZODYAK) VE USTURMAÇA TEMİZLİYİCİ

 

Yağ ve kirlerin arındırılması amaçlı usturmaça ve lastik botlarda kullanılan kimyasaldır. İçeriğinde bulunan non-iyonik yüzey aktif maddeler ve organik maddelerle lastik bot ve usturmaça temizliğinde etkin bir malzemedir. 

 

 

 

 

 

 

BILGE CLEANER & SİNTİNE TEMİZLİYİCİ

 

Teknelerde sintine bölümlerinin temizlenip kirliliklerinden arındırılması amaçlı kullanılan kimyasaldır.. İçerdiği organik ve inorganik maddeler sayesinde yağ ve kirleri suda eritir. Sintine daha sonra slop tanka basılır. Koruyucu içerir. Çevreye zarar vermez.

 

 

 

 

SLUDGE REMOVER & SLAÇ TEMİZLİYİCİ 

 

 İçeriğinde kostik,fosfat,asit bulundurmayan insan ve çevre sağlığına duyarlı % 100 su bazlı dünyadaki tek üründür. sintine üzerine bulaşan gres, egzos karası, zift, kurum, kir temizleyici olarak görev yapar. Temizlenmesi çok güç olan fueloil ve slaş artıklarını kısa sürede ısıl işlem kullanmadan ( buhar,sıcak su) çözer ve tazyikli durulama ile temizlik işlemini iki uygulamada bitirir.

     Tank dibinde kalan katı atıklar içinde önemli bir çözümdür yeteri kadar slaç temizleyi tankın içine döküldüğünde dipte kalan slaçı veya tortuyu incelterek pompa ile basılmasını kolaylaştırır çıkan atık veya slaç tekrar kullanılacak ise sparatör ile ayrıştırılarak veya manuel olarak bekletildiğinde slaç temizleyici Slaçtan ayrılır ve atık tekrar kullanılabilir.

 

 

 

 

TEAK CLEANER TİK TEMİZLEME TOZU

 

Tik ağacı üzerinde meydana gelen gri rengi ve kirliliği temizlemek ve ağacın rengini tazeleyerek doğal altın sarı rengine kavuşturmak amaçlı kullanılan kimyasaldır.

 

 

 

 

 

 

MARIN CLEANER & YAT GENEL TEMİZLİK SIVISI 

 

Teknenizde güvenli ve gerçek temizlik sağlayan çok amaçlı konsantre bir yat bakım ürünüdür. Teknelerin dış temizliğinde fırça ve sünger kullanmadan mükemmel temizlik sağlar kuş pisliklerini, küf ve mantarları; gres, dizel, yağ ve kan lekelerini eski cila ve zift kalıntılarını; mürekkep, kurum, kurumuş yağ, katran, çay, kahve, renkli kalem, hardal, ketçap, çimen lekelerini ve yüzeye yapışan zamk, sakız gibi maddeleri kolaylıkla söker.

     Teknenin klasik yıkama yöntemini tek aşamaya indirdiğinden su,elektrik ve zaman tüketiminden tasarruf sağlar. Uçucu solvent içermediğinden kapalı alanlarda güvenle kullanılabilir. Fırça ve sünger kullanılmadığından boyanın aşınmasına neden olmaz ve uzun yıllar orjinal görünümde kalmasını sağlar. Su itici özelliğinden dolayı kirlenmeyi geciktirir.İçerdiği kimyevi bileşikler doğada %90’ın üzerinde çözünebilir yapıdadır. Doğaya, insan sağlığına ve kullanılan yüzeye hiçbir zararlı etkisi yoktur.

 

 

 

ANTIFOULING PAINT REMOVER & ZEHİRLİ BOYA SÖKÜCÜ

 

Polyester, ahşap, epoksi ve çelik teknelerin su altında kalan kısımlarına sürülen zehirli boyaları teknelerin temel yapısına,çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden kısa sürede temizleyen 0 su bazlı bir üründür. İçeriğinde bulunan emülsifiyan ajanları ve yüzey aktif maddelerle belli zaman dilimlerinde yapılan zehirli boya temizliği kimyasalıdır. Zararlı ve maliyetli işlemleri engeller.

 

 

 

 

MARIN CLEANER POWDER & YAT GENEL TEMİZLİK TOZU

 

Teknelerin dış yıkamasında kullanılır. Tekne dış yıkama temizliğinde fırça-sünger kullanmadan mükemmel temizlik sağlar. İlacın içeriğinde özel cila sayesinde tekneye parlaklık verir ve su itici özelliğinden tekne su tutmaz ve tekne kirlenmesini geciktirir.

 

 

 

 

 

 

HEAVY DUTY CLEANER & DEGREASER AĞIR KİR VE YAĞ SÖKÜCÜ

 

Çok ağır yağ ve kirlerin arındırılması amaçlı kullanılan bir kimyasaldır. İçeriğinde bulunan organik ve non-iyonik yüzey aktif maddeler sayesinde ağır yağlar için çözüm ortağıdır. Suda kolay ve çabuk çözünür. Özellikle sanayi işletmelerinde veya saç ve metallerin zeminlerde makinelerden veya kaza ile dökülen yağların temizlenmesi için ağır yağ sökücü özellikte ürünler kullanılır.Ağır yağ sökücü çok güçlüdür sadece zeminlerde ve otomatik makinelerde kullanılır.

 

 

 

 

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube