Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Araç Dış Yıkama Ürünleri ve Cilalar
Araç Dış Yıkama Ürünleri ve Cilalar
Divortex Car Wash V2 - Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı

Divortex Car Wash V2 Fırçasız Araç Yıkama Köpüğü

 

Reach ve RosH Belgeleri ile Kalite Onaylı.

 

 

AMBALAJ FORMLARI
Lütfen Seçim Yapınız

Divortex Car Wash V2 Fırçasız Araç Yıkama Köpüğü

Özellikleri :

Oto Yıkama Köpüğü ve oto yıkama şampuanı olarak kullanılan ürün fırçasız yıkama şampuanı olarak da tercih edilebilmektedir. Araba Şampuanı olarak araç yıkama ve temizleme işlemlerinde Oto Yıkama Malzemeleri, oto şampuanı arayanlar için oldukça kaliteli ve kullanışlı bir üründür.

Konsantre üründür.

Tüm araçların dış yüzeyinin etkili, fırçaya süngere ihtiyaç olmadan köpürebilen alkalin esaslı bir temizleme ürünüdür.

Sarı Renklidir.

Oto yıkama malzemeleri Otomatik araç yıkama tünelleri, Basınçlı tüpler, Jetonlu köpük makinaları ve dozajlı yıkama makinaları ile uyumludur.

Karcher, Bosch, Hyundai marka profesyonel yada amatör tüm dozajlı ve hazneli köpük üretme/yıkama makinaları ile uyumludur.

Araba şampuanı, Soğuk havalarda donma yapmaz.

Makina kanal ve borularında kalıntı bırakmaz.

Oto Şampuanı, uygulamada yüksek performans gösterir.

Ürün yüksek kaliteli PE (Polieliten) bidon içinde kargolanır.

Bidon kilitli folyo kapaklıdır. Oto Yıkama Malzemeleri

 

Mamül Kodu Ambalaj Koli Ölçüleri Koli İçi Palet Barkod
DVX1008 1 KG 420*335*265  20 Adet 1000 Adet
8680722060043
DVX1009 5 KG  410*295*265  4 Adet 200 Adet
8680722062450
DVX1010 20 KG     32 Adet
8680722060067
DVX1037 25 KG - - 32 Adet
8680722060050

 

60 litrelik tüpe 1lt, 90 litrelilk tüpe 1,5 lt doldurularak kullanılır.

Araba şampuanı için Şebeke suyu kullanılması tavsiye edilir.

Köpük 1 noktadan başlanarak ve aynı noktaya geri dönmeden araç yüzeyini tamamen kaplayacak şekilde püskürtülür.

Oto yıkama malzemeleri, Tüm araç köpükle kaplandıktan sonra, beklemeden ve ilk köpük sıkılmaya başlanan yerden olacak şekilde araç basınçlı temiz su ile yıkanır.

Köpüğün kurumaması için oto şampuanı uygulamasının direkt güneş ışığında veya rüzgarlı havalarda yapılmaması tavsiye edilir.

Araba şampuanı, Güneş Altında Uygulamayınız. 

Köpük püskürtülmesinden sonra ilk başladığınız yerden basınçlı su ile yıkayınız. 

Ambalajın ağzını kapalı tutunuz. 

Çocuklardan uzak tutunuz. 

Oto Şampuanını, el, vücut, yüz ve gıda temizliğinde kullanmayınız. 

Cilt ile temasında bol suyla yıkayınız. 

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

3 Yıl

Oto Şampuanı

Oto şampuanları, araç yıkama ve bakımı yapılan her yerde bulunması gereken en önemli ürünlerin başında gelir. Aracınızı ev için özel üretim olan deterjanlarla veya kimyasallarla yıkamanız oldukça yanlış bir adım olacaktır. Oto şampuanının kaliteli ve boyaya zarar vermemesi en önemli hususlardan biridir.

Oto Yıkama Şampuanı

Oto yıkama şampuanı içeriğindeki bileşenler farklılık göstermektedir ve araç yapısına uygun olarak geliştirilmiştir. Fırçasız oto yıkama şampuanları gereğinden fazla kullanıldığında içerisindeki kostik maddesi aracın boyasına zarar verebilir. Divortex Fırçasız Yıkama Şampuanları V2 ve V6 ürünleri dengeli kostik maddesi içerir ve uluslararası geçerlilik sahibi Reach ve Rosh belgelerine sahiptir.

Divortex Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı;

  • Konsantre oto şampuanı üründür.

  • Tüm araçların dış yüzeyinde kullanıma uygundur ve fırçaya veya süngere gerek kalmadan köpürebilir özelliktedir.

  • Otomatik araç yıkama makineleri ile uyumludur.

  • Araba şampuanı soğuk havalarda donma yapmaz.

  • Makinanın kanal veya borularında tıkanmalara yol açmaz.

  • Uygulamada çok yüksek performans gösterir.

  • Şebeke suyu ile kullanılması tavsiye edilir.

  • Köpüğün kurumaması için aşırı sıcak ve rüzgarlı havalarda yapılmaması önerilir.

  • Tüm araca köpük sıkılır ve ilk uygulanan yerden başlanarak basınçlı su ile temizlenir.

Cilalı Oto Yıkama Şampuanı Ne İşe Yarar?

Cilalı oto yıkama şampuanı temizliğin yanı sıra aracınızda parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. pH dengesine sahip oto şampuanları seçmek aracınız için önem arz etmektedir. Ellerinizi ve aracınızı tahriş etmeyecek nötr pH oto yıkama şampuanları seçmelisiniz. Dengeli içeriği ile üretilen cilalı oto yıkama şampuanları yerine deterjan vb ürünleri seçmeniz aracınıza zarar verecek ve verdiği zarar ile birlikte araç alım-satımlarda değerini düşürecektir.

Cilalı oto şampuanı uzun süre düzenli kullanıldığında aracınıza doğal bir parlaklık kazandırır. Ancak tam anlamıyla %100 bir parlaklık ve çiziksiz bir araç görünümü istiyorsanız Divortex Pasta Cila ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Cilalı şampuanların diğer oto şampuanlarına göre köpürmesi daha azdır ama bu iyi temizlemiyor anlamına gelmemektedir. İçeriğindeki farklı bileşenler sayesinde daha fazla parlaklık verir. Cilalı oto şampuanlarını araba yıkama fırçası veya süngeri ile birlikte kullanabilirsiniz. Cilalı oto yıkama işlemi yaparken araba yıkama eldiveni kullanmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Araba yıkama eldiveni kullanarak ürün içeriğindeki kimyasallardan meydana gelebilecek hasar veya tahrişe sebep olmayı engellemiş olursunuz.

 

OTO YIKAMA MALZEMELERİ SEÇERKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİZ?

Oto yıkama malzemeleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Malzeme seçilirken ürünün kalitesi ve referansları önemli etkenlerdir.

Bu durumda her oto yıkama dükkanında olması gereken bazı sabit ürünler vardır. Oto yıkama dükkanlarında olması gereken malzemeler şu şekildedir:

1- Oto Yıkama Şampuanı

Oto Yıkama Şampuanı, araç yıkama ve bakımı yapılan her atölyede mutlaka bulunması gereken ürünlerin başında gelir.Fırçasız Yıkama Şampuanı ve Ph Nötr Yıkama Şampuanı olarak 2’ye ayrılan ürünlerde kalite ve araç boyasına zarar vermemesi en önemli hususlardır.

Fırçasız yıkama şampuanlarındaki kostik maddesi , üretimi daha uygun hale getirmek için çok kullanılırsa araç boyasına ciddi şekilde zarar vermektedir. Divortex Fırçasız Yıkama Şampuanları V2-V6 ürünleri dengeli kostik oranına sahiptir ve Uluslararası geçerlilik sahibi Reach ve Rohs Belgesi Onayladır.

2- Lastik Parlatıcı ve Jant Temizleme İlacı

Lastik parlatıcı özellikle yaz ayları için arabanın görünüşüne etki eden önemli bir faktördür.Oto yıkama malzemeleri hakkında bilgi verirken lastik bakımının önemini vurgulamamak hata olacaktır.Divortex Lastik Parlatıcı, uzun süren parlak görünümüyle tüm gözlerin aracınızda olmasını sağlayacak.

Jant temizliği ve lastik bakımı birbirlerinden ayrılması zor hususlardır.Jant temizliği ne kadar iyi yapılırsa,lastik parlaklığı da o kadar uzun sürecek , bu sayede ürün maliyetleri düşecektir.

3- Araç İçi Temizlik Ürünleri

Araç içi temizlik ürünleri, araç bakımında sürücü ve yolcu konforu bakımından önemli bir faktördür. Döşeme temizliği insanların araçlarına severek binmelerini sağlar ve konforlu sürüşler vaat eder.

Torpidoların güneşden çatlamaması ve doğal bir görünümde olması da sürüş konforunu arttırır ve aracınızın değerini arttırır. Torpido Bakım sütü oto yıkama malzeleriminin içinde önemli bir konumdadır.

Yaz aylarında oldukça çok kullandığımız klimalardan gelen kötü kokular insanları rahatsız eder. Polen filtresini değiştirmenden , Divortex Klima Fresh – Klima Koku Giderici ile bu kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz.

4- Motor Temizlik ve Parlatma Ürünleri

Her oto yıkama atölyesinde bulunması gereken diğer bir ürün grubu motor temizlik ürünleridir.Temizlik ürünleri arasında araba şampuanı önemli bir yer tutmaktadır. Son yıllarda çok kullanılmaya başlanan Susuz Motor Temizleme yöntemi ile aracın motoruna su vurmadan temizlik yapmam mümkündür.

İkinci bir alternatif ise aracın motoruna su ile yapılan temizliktir. Her iki yöntemde de ihtiyacınız olan temizlik ürünlerini Divortex’den temin edebilirsiniz.

Aracın motoru hangi şekilde temizlenirse temizlensin , temizliğin uzun süre etkili olması ve araç motorunun parlak olması için Motor Parlatma Maddesine ihtiyacımız var. Yine bu malzemeleri web sitemiz divortex.com.tr üzerinden inceyelebilirsiniz.

Türkiye’deki araç sayısının günden güne artması oto yıkama sektörünün her geçen gün büyüyeceğine işarettir. Örnek vermek gerekirse TÜİK verilerine göre Kasım 2022 sonu itibariyle trafiğe kayıtlı 26 milyon 349 bin 156 araç bulunmaktadır. Bu yüzden bu sektör asla bitmeyen ve hergün büyüyen bir sektördür. 

Kaynak: https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Index?p=Motorlu-Kara-Tasitlari-Aralik-2018-30629

Araba Şampuanı

Unutulmamalıdır ki oto yıkama malzemeleri, araba şampuanı seçerken kalite ne kadar yüksek tutulursa ticari faaliyetlerde kasaya girdi, hobi faaliyetlerinde ise duyulan zevk bir üst kademeye çıkacaktır. Her oto yıkama atölyesinin kendine göre farklı malzeme ve ekipman ihtiyacı olabilir. Araba şampuanı ve diğer ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube