Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Pasta Cila Ürünleri Pasta Cila Ürünleri

Pasta Cila

Pek çok faktör sonucu aracın yüzeyinde meydana gelen korozyon, deformasyon ve çiziklerin bertaraf edilmesi için pasta cila işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Zeminin kalitesine zarar vermeden, kısa sürede yapılan bu uygulama, hem kaportanın daha parlak görünmesine, hemde oluşan aşınmaların yok edilmesinde optimum kolaylık sağlamaktadır.

DVX Single Step Wax 3’ü 1 arada pasta cila ve boya koruma seriside bu gibi yüzeylerde oluşan hareleri ve micro çizikleri, alüminyum oksit tozu bileşeni ile yok edilmesinde üstün performans göstermektedir. Kaliteli formülasyonu kusurları kolaylıkla ortadan kaldırırken, boyaya ekstradan ıslak görünümlü parlaklık da kazandırmaktadır. DVX Extra Heavy Cut Compound Ağır Çizik Alıcı Pasta ise; 1. adım bir pasta ürünüdür.  Araç Bakım Ürünleri

Ağır çizik giderici ile çiziklerin kamufle edilmesinde, yıpranan boyanın ilk günkü kalitesine kavuşturulmasında etkinlik sağlayan hızlı çalışma potansiyeline sahiptir. Hologramların ve harelerin silinmesinde, zımparaların alınmasında ve yüzeylerin pürüzsüz ve derin görünüme kavuşmasında tercih edilebilecek etkili bir üründür.

DVX Final Polishing Of İnce ve Hafif Çizik Alıcı Pasta Cila; daha yüzeysel deformasyonları gideren, hareleri alırken geriye parlak görünümlü boya yüzeyi bırakan, tek adımlı bir çalışma ürünüdür. Araç boya yüzeylerinin ve zımpara izlerini çıkarılmasında pratik ve zahmetsiz bir çözüm olan bu pasta, tüm araç yüzeylerine uygulanabilen yüksek performans kapasitesine sahiptir. Çizik Giderici

Otoların dış görünümünü iyileştirirken, değerine de değer katan bu uygulamalar, ancak kaliteli ürünlerin, kaliteli işçilikle birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Divortex bu iş için en doğru adrestir.

Pasta Cila Makinası hakkında detaylı bilgi için tıklayınız: Polisaj Makineleri.

 

Divortex Pasta Cila Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.


Otomobil kullanıcılarının en çok yakındığı durum otomobilde kaza ve bazı dış etkenler sonucu oluşan çiziklerdir.Bu durum araç sahiplerini rahatsız etmektedir. Oluşan kaza durumunda veya araç alıp-satarken başvurulan en yaygın yöntem pasta cila yapmaktır.Pasta cila arabada oluşan çizikleri kamufle ederken aynı zamanda aracın daha canlı ve parlak gözükmesine olanak sağlar.Pasta ve Cila farklı kavramlardır fakat günümüzde ayrılmaz bir ikili haline gelmiştir. Pasta cila ne işe yarar ?Pasta bir zımparalama işlemidir, zımparalama işlemi ile oluşan çizikler aynı seviyeye getirilir.Araçta oluşan hasarın boyutuna göre farklı pastalar kullanılabilir. Cila işlemi zımparalama işleminden sonra oluşan yan etkileri gidermek için mutlaka yaptırmanız gereken bir işlemdir.

Otomobil tutkunları arabalarının performansına önem verdikleri kadar dış görünümüne de önem verirler. Zamanla güneş ışınlarına maruz kalmalarından dolayı renk değişimi yaşayan araçlara ve çevresel faktörler sonucu oluşan hasarlara en etkili çözüm pasta cila yapmaktır.Peki pasta cila nasıl yapılır?


 

  • Öncelikle uygulanacak alanın iyi temizlenmesi ve gerekirse sabunlanıp kil hamuru ile tekrar üzerinden geçilmesi gerekiyor, kil hamuru en ince gözeneklere kadar temizler.
  • Sonrasında arabanın yüzeyi güzelce kurulanır ve güneş ışığı almayan bir yerde pasta malzemesi hasarlı bölgelere uygulanır.
  • Pasta yapılmayacak bölgelerin mutlaka koruma bandıyla veya gazete ile kapatılması gerekir.
  • Ardından polisaj makinesi ile pasta işlemine başlanır ve polisaj makinesi ile yumuşak ve dairesel hareketlerle işlem uygulanır.
  • Pasta yapılan yerlerin bez yardımı ile silinmesi gerekir temizleme işleminin ardından 

hare giderici ile polisaj makinesinin yüzeyde bıraktığı lekeler mutlaka temiz bir bezle giderilmelidir.

  • Süngere cila sürülerek pasta işlemindeki gibi polisaj makinesiyle cila uygulaması tamamlanır.
  • Cila  işleminden sonra yüzeyin tekrar temizlenmesi gerekir ve ardından bir süre güneş ışığının olmadığı bir yerde kurumaya bırakılır.

Yüksek kalitedeki bir pasta malzemesi otomobilinizi birkaç yıla kadar koruyabilir.Pasta cila yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırmalı ve bu  işin ehli olan ustalardan yardım almanız gerekir.Pasta cila profesyonellik gerektiren bir işlemdir.Arabanızın rengi koyu tonlarda ise ince, açık tonlarda ise kalın pasta tercih etmelisiniz.Pasta malzemesinin araçla uyumunu önceden test etmek için bir parçasına deneme yapılabilir.Polisaj makinesini dengeli tutmak ve ucundaki polisaj tabanı ve bezinin yırtılmamasına dikkat etmek gerekir.Ucundaki sünger yırtıldığında araçta çizikler oluşabilir.

Pasta Cila Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır? Pasta cilanın ömrü aracın ne sıklıkla yıkanmasına bağlı olarak ve güneşe maruz kalma süresine göre değişiklik gösterir.Araç çok güneşe maruz kalırsa ortalama 2 ay süreyle gider daha sonra parlaklığı kaybolur.Cila, aracınızı tozdan korumaya ve daha parlak gözükmesine yardımcı olur ayrıca boya inceltmediği için birkaç ayda bir sıklıkla uygulanabilir.

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube