Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Pasta Cila Ürünleri Pasta Cila Ürünleri

Pasta Cila

Pek çok faktör sonucu aracın yüzeyinde meydana gelen korozyon, deformasyon ve çiziklerin bertaraf edilmesi için pasta cila işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Zeminin kalitesine zarar vermeden, kısa sürede yapılan bu uygulama, hem kaportanın daha parlak görünmesine, hemde oluşan aşınmaların yok edilmesinde optimum kolaylık sağlamaktadır.

Bir uzman tarafından detaylıca uygulanıldığında pasta cila aracın tüm görünümünü değiştiren bir uygulamadır. Sanki arabanızı sıfır almışsınız gibi bir güzellikte arabanız parlar ve temiz görülür. Bunun için yapan usta kadar kullanılan ürün de çok önemlidir. 

DVX Single Step Wax 3’ü 1 arada pasta cila ve boya koruma seriside bu gibi yüzeylerde oluşan hareleri ve micro çizikleri, alüminyum oksit tozu bileşeni ile yok edilmesinde üstün performans göstermektedir. Kaliteli formülasyonu kusurları kolaylıkla ortadan kaldırırken, boyaya ekstradan ıslak görünümlü parlaklık da kazandırmaktadır. DVX Extra Heavy Cut Compound Ağır Çizik Alıcı Pasta ise; 1. adım bir pasta ürünüdür.  Araç Bakım Ürünleri

Ağır çizik giderici ile çiziklerin kamufle edilmesinde, yıpranan boyanın ilk günkü kalitesine kavuşturulmasında etkinlik sağlayan hızlı çalışma potansiyeline sahiptir. Hologramların ve harelerin silinmesinde, zımparaların alınmasında ve yüzeylerin pürüzsüz ve derin görünüme kavuşmasında tercih edilebilecek etkili bir üründür.

DVX Final Polishing Of İnce ve Hafif Çizik Alıcı Pasta Cila; daha yüzeysel deformasyonları gideren, hareleri alırken geriye parlak görünümlü boya yüzeyi bırakan, tek adımlı bir çalışma ürünüdür. Araç boya yüzeylerinin ve zımpara izlerini çıkarılmasında pratik ve zahmetsiz bir çözüm olan bu pasta, tüm araç yüzeylerine uygulanabilen yüksek performans kapasitesine sahiptir. Çizik Giderici

Otoların dış görünümünü iyileştirirken, değerine de değer katan bu uygulamalar, ancak kaliteli ürünlerin, kaliteli işçilikle birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Divortex bu iş için en doğru adrestir.

Pasta Cila Makinası hakkında detaylı bilgi için tıklayınız: Polisaj Makineleri.

Divortex Pasta Cila Fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.


Pasta cila işlemi; aracınızın dış yüzeyinde yer alan kılcal çizikleri gidermek için yapılır. Bu çizikler bir usta tarafından pasta tarafından giderilerek daha sonra da çizikten giderilen yüzey cila ile parlatılır. Böylece arabanız daha göz alıcı ve hoş görünüm kazanır.  

Otomobil kullanıcılarının en çok yakındığı durum otomobilde kaza ve bazı dış etkenler sonucu oluşan çiziklerdir.Bu durum araç sahiplerini rahatsız etmektedir. Oluşan kaza durumunda veya araç alıp-satarken başvurulan en yaygın yöntem pasta cila yapmaktır.Pasta cila arabada oluşan çizikleri kamufle ederken aynı zamanda aracın daha canlı ve parlak gözükmesine olanak sağlar.Pasta ve Cila farklı kavramlardır fakat günümüzde ayrılmaz bir ikili haline gelmiştir. Pasta cila ne işe yarar ?Pasta bir zımparalama işlemidir, zımparalama işlemi ile oluşan çizikler aynı seviyeye getirilir.Araçta oluşan hasarın boyutuna göre farklı pastalar kullanılabilir. Cila işlemi zımparalama işleminden sonra oluşan yan etkileri gidermek için mutlaka yaptırmanız gereken bir işlemdir.

Otomobil tutkunları arabalarının performansına önem verdikleri kadar dış görünümüne de önem verirler. Zamanla güneş ışınlarına maruz kalmalarından dolayı renk değişimi yaşayan araçlara ve çevresel faktörler sonucu oluşan hasarlara en etkili çözüm pasta cila yapmaktır.Peki pasta cila nasıl yapılır?

 • Öncelikle uygulanacak alanın iyi temizlenmesi ve gerekirse sabunlanıp kil hamuru ile tekrar üzerinden geçilmesi gerekiyor, kil hamuru en ince gözeneklere kadar temizler.
 • Sonrasında arabanın yüzeyi güzelce kurulanır ve güneş ışığı almayan bir yerde pasta malzemesi hasarlı bölgelere uygulanır.
 • Pasta yapılmayacak bölgelerin mutlaka koruma bandıyla veya gazete ile kapatılması gerekir.
 • Ardından polisaj makinesi ile pasta işlemine başlanır ve polisaj makinesi ile yumuşak ve dairesel hareketlerle işlem uygulanır.
 • Pasta yapılan yerlerin bez yardımı ile silinmesi gerekir temizleme işleminin ardından hare giderici ile polisaj makinesinin yüzeyde bıraktığı lekeler mutlaka temiz bir bezle giderilmelidir.
 • Süngere cila sürülerek pasta işlemindeki gibi polisaj makinesiyle cila uygulaması tamamlanır.
 • Cila  işleminden sonra yüzeyin tekrar temizlenmesi gerekir ve ardından bir süre güneş ışığının olmadığı bir yerde kurumaya bırakılır.

Pasta cila nasıl yapılır sorusu, aracını sevenlerin ve çiziksiz bir görüntü isteyenlerin sıklıkla araştırdığı bir konudur. Bu uygulama profesyonel olarak yaptırılabileceği gibi oto sahipleri tarafından bireysel olarak da gerçekleştirilebilir. Pasta ve cila, birbirini tamamlayan boya bakım işlevlerinden bir tanesidir. Pasta boyanın hasarlı üst vernik katmanını tamir ederken acila parlatma ve koruma sağlar.

“Pasta cila nasıl uygulanır?” sorusuna cevap olarak uygulama yapılacak aracın DVX 747 çizik giderici ürün uygulama öncesinde boya dış vernik yüzeyinde gözle görünmeyen nesnelerden oluşan demir tozu,sanayı atıkları,reçine,yol tozu vs ürünlerin DVX RED Storm demir tozu temizliği ile arındırılır. Daha sonrasında DVX soft kil hamuru ile kalan kalıntılar yüzeyden temizlenir. Şayet bu işlemler yapılmaz ise tüm saydığımız zararlı nesneler pasta aşamasında vernik yüzeyine gömülecek olup daha sonrasında geri dönüşü olmayacak hasarlar bırakacaktır.

Temizlenen boya vernik yüzeyi üzerine polisaj öncesinde DVX İPA Alkol ile son kontrol yapılıp araca gerekli maskeleme işlemlerinin ardından kaput kısmından başlanarak 40x40 alanlarda kuzu postu keçe tercihen kalın pasta süngeri ile dvx 747 kalın pastadan kece veya süngere nohut tanesi büyüklüğünde 4 damla dökerek uygulamaya başlanır.

Dvx Rotary polisaj makinasında 1500 rpm ile 4500 rpm aralığında 35 -50 derece arası ısıya ulaşarak yüzeydeki çizikleri gidermiş oluruz. Lazer kesim yumuşak dokulu Dvx pasta cila bezi ile yüzey soğuduktan sonra dairesel hareketler ile silinerek çizik kontrolu yapılır. Kontrolü yapılan yüzeye ardından DVX 767 HARE GİDERİCİ ürün dvx orbital makina ve orta sert sünger pede nohut tanesi büyüklüğünde 3 damla dökerek 2000 rpm devirde 8mm salınım ile yüzeydeki hologramlar giderilmiş olur Çiziklerden arındırılmış hatasız ve kusursuz yüzeye tercihen dvx 737 boya koruyucu wax yada dvx nano seramik kaplama ile boyanızı uzun yıllar boyunca koruma altına almış olursunuz.

Yüksek kalitedeki bir pasta malzemesi otomobilinizi birkaç yıla kadar koruyabilir.Pasta cila yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırmalı ve bu  işin ehli olan ustalardan yardım almanız gerekir.Pasta cila profesyonellik gerektiren bir işlemdir.Arabanızın rengi koyu tonlarda ise ince, açık tonlarda ise kalın pasta tercih etmelisiniz.Pasta malzemesinin araçla uyumunu önceden test etmek için bir parçasına deneme yapılabilir.Polisaj makinesini dengeli tutmak ve ucundaki polisaj tabanı ve bezinin yırtılmamasına dikkat etmek gerekir.Ucundaki sünger yırtıldığında araçta çizikler oluşabilir.

Pasta cilanın ömrü aracın ne sıklıkla yıkanmasına bağlı olarak ve güneşe maruz kalma süresine göre değişiklik gösterir. Araç çok güneşe maruz kalırsa ortalama 2 ay süreyle gider daha sonra parlaklığı kaybolur. Cila, aracınızı tozdan korumaya ve daha parlak gözükmesine yardımcı olur. Boya inceltmediği için birkaç ayda bir sıklıkla uygulanabilir.

 

Genel kapsamda 4 çeşit pasta cila ürünü bulunmaktadır. 

 • Kalın (Ağır) Çizik Giderici; Ağır ve göze çizikleri tek kalemde temizlemenize yardımcı olur.
 • İnce (Hare) Çizik Giderici; Mikro denilen ince çizikleri almak için kullanılır. Araca parlaklıkta katar.
 • Boya Koruma; Kaputtaki boyayı kaplar ve korur. Daha parlak bir görünüm sağlar.
 • Boya Koruma Cilası; Boya koruma sonrası, işlemin daha kalıcı olması için uygulanır. Maksimum parlaklık ve maksimum koruma sağlar.

18 yıllık tecrübe %100 yerli sermaye ve üretim Divortex olarak otomobil temizliği ve bakımı için son teknoloji çözümler üretiyoruz.

Ekonomik açıdan zorlu geçen 2022 yılındaki tüketicilerimize yaptığımız desteği 2023 yılında da hız kesmeden devam edeceğimizi siz değerli müşterilerimize belirtmek isteriz.

Kullanıma sunulan Pasta Cila ürünlerinin toptan alımlardaki fiyat avantajı kaliteden ödün vermeden devam edecektir. Pasta Cila ürünlerindeki avantajı yakalamamızın en büyük sebebi üretici olmamızdır. 2023 yılında Pasta Cila ürünlerinde yeni çeşitlerimizle hizmetinize sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Toptan pasta cila fiyatları için iletişime geçmeyi unutmayın.

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube