Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Pasta Cila Ürünleri Pasta Cila Ürünleri

Pasta Cila

Pek çok faktör sonucu aracın yüzeyinde meydana gelen korozyon, deformasyon ve çiziklerin bertaraf edilmesi için pasta cila işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Zeminin kalitesine zarar vermeden, kısa sürede yapılan bu uygulama, hem kaportanın daha parlak görünmesine, hemde oluşan aşınmaların yok edilmesinde optimum kolaylık sağlamaktadır.

Bir uzman tarafından detaylıca uygulanıldığında pasta cila aracın tüm görünümünü değiştiren bir uygulamadır. Sanki arabanızı sıfır almışsınız gibi bir güzellikte arabanız parlar ve temiz görülür. Bunun için yapan usta kadar kullanılan ürün de çok önemlidir. 

DVX Single Step Wax 3’ü 1 arada pasta cila ve boya koruma seriside bu gibi yüzeylerde oluşan hareleri ve micro çizikleri, alüminyum oksit tozu bileşeni ile yok edilmesinde üstün performans göstermektedir. Kaliteli formülasyonu kusurları kolaylıkla ortadan kaldırırken, boyaya ekstradan ıslak görünümlü parlaklık da kazandırmaktadır. DVX Extra Heavy Cut Compound Ağır Çizik Alıcı Pasta ise; 1. adım bir pasta ürünüdür.  Araç Bakım Ürünleri

Ağır çizik giderici ile çiziklerin kamufle edilmesinde, yıpranan boyanın ilk günkü kalitesine kavuşturulmasında etkinlik sağlayan hızlı çalışma potansiyeline sahiptir. Hologramların ve harelerin silinmesinde, zımparaların alınmasında ve yüzeylerin pürüzsüz ve derin görünüme kavuşmasında tercih edilebilecek etkili bir üründür.

DVX Final Polishing Of İnce ve Hafif Çizik Alıcı Pasta Cila; daha yüzeysel deformasyonları gideren, hareleri alırken geriye parlak görünümlü boya yüzeyi bırakan, tek adımlı bir çalışma ürünüdür. Araç boya yüzeylerinin ve zımpara izlerini çıkarılmasında pratik ve zahmetsiz bir çözüm olan bu pasta, tüm araç yüzeylerine uygulanabilen yüksek performans kapasitesine sahiptir. Çizik Giderici

Otoların dış görünümünü iyileştirirken, değerine de değer katan bu uygulamalar, ancak kaliteli ürünlerin, kaliteli işçilikle birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Divortex bu iş için en doğru adrestir.

Pasta Cila Makinası hakkında detaylı bilgi için tıklayınız: Polisaj Makineleri.

Divortex Pasta Cila Fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.


Pasta cila işlemi; aracınızın dış yüzeyinde yer alan kılcal çizikleri gidermek için yapılır. Bu çizikler bir usta tarafından pasta tarafından giderilerek daha sonra da çizikten giderilen yüzey cila ile parlatılır. Böylece arabanız daha göz alıcı ve hoş görünüm kazanır.  

Otomobil kullanıcılarının en çok yakındığı durum otomobilde kaza ve bazı dış etkenler sonucu oluşan çiziklerdir.Bu durum araç sahiplerini rahatsız etmektedir. Oluşan kaza durumunda veya araç alıp-satarken başvurulan en yaygın yöntem pasta cila yapmaktır.Pasta cila arabada oluşan çizikleri kamufle ederken aynı zamanda aracın daha canlı ve parlak gözükmesine olanak sağlar.Pasta ve Cila farklı kavramlardır fakat günümüzde ayrılmaz bir ikili haline gelmiştir. Pasta cila ne işe yarar ?Pasta bir zımparalama işlemidir, zımparalama işlemi ile oluşan çizikler aynı seviyeye getirilir.Araçta oluşan hasarın boyutuna göre farklı pastalar kullanılabilir. Cila işlemi zımparalama işleminden sonra oluşan yan etkileri gidermek için mutlaka yaptırmanız gereken bir işlemdir.

Otomobil tutkunları arabalarının performansına önem verdikleri kadar dış görünümüne de önem verirler. Zamanla güneş ışınlarına maruz kalmalarından dolayı renk değişimi yaşayan araçlara ve çevresel faktörler sonucu oluşan hasarlara en etkili çözüm pasta cila yapmaktır.Peki pasta cila nasıl yapılır?

 • Öncelikle uygulanacak alanın iyi temizlenmesi ve gerekirse sabunlanıp kil hamuru ile tekrar üzerinden geçilmesi gerekiyor, kil hamuru en ince gözeneklere kadar temizler.
 • Sonrasında arabanın yüzeyi güzelce kurulanır ve güneş ışığı almayan bir yerde pasta malzemesi hasarlı bölgelere uygulanır.
 • Pasta yapılmayacak bölgelerin mutlaka koruma bandıyla veya gazete ile kapatılması gerekir.
 • Ardından polisaj makinesi ile pasta işlemine başlanır ve polisaj makinesi ile yumuşak ve dairesel hareketlerle işlem uygulanır.
 • Pasta yapılan yerlerin bez yardımı ile silinmesi gerekir temizleme işleminin ardından hare giderici ile polisaj makinesinin yüzeyde bıraktığı lekeler mutlaka temiz bir bezle giderilmelidir.
 • Süngere cila sürülerek pasta işlemindeki gibi polisaj makinesiyle cila uygulaması tamamlanır.
 • Cila  işleminden sonra yüzeyin tekrar temizlenmesi gerekir ve ardından bir süre güneş ışığının olmadığı bir yerde kurumaya bırakılır.

Pasta cila nasıl yapılır sorusu, aracını sevenlerin ve çiziksiz bir görüntü isteyenlerin sıklıkla araştırdığı bir konudur. Bu uygulama profesyonel olarak yaptırılabileceği gibi oto sahipleri tarafından bireysel olarak da gerçekleştirilebilir. Pasta ve cila, birbirini tamamlayan boya bakım işlevlerinden bir tanesidir. Pasta boyanın hasarlı üst vernik katmanını tamir ederken acila parlatma ve koruma sağlar.

“Pasta cila nasıl uygulanır?” sorusuna cevap olarak uygulama yapılacak aracın DVX 747 çizik giderici ürün uygulama öncesinde boya dış vernik yüzeyinde gözle görünmeyen nesnelerden oluşan demir tozu,sanayı atıkları,reçine,yol tozu vs ürünlerin DVX RED Storm demir tozu temizliği ile arındırılır. Daha sonrasında DVX soft kil hamuru ile kalan kalıntılar yüzeyden temizlenir. Şayet bu işlemler yapılmaz ise tüm saydığımız zararlı nesneler pasta aşamasında vernik yüzeyine gömülecek olup daha sonrasında geri dönüşü olmayacak hasarlar bırakacaktır.

Temizlenen boya vernik yüzeyi üzerine polisaj öncesinde DVX İPA Alkol ile son kontrol yapılıp araca gerekli maskeleme işlemlerinin ardından kaput kısmından başlanarak 40x40 alanlarda kuzu postu keçe tercihen kalın pasta süngeri ile dvx 747 kalın pastadan kece veya süngere nohut tanesi büyüklüğünde 4 damla dökerek uygulamaya başlanır.

Dvx Rotary polisaj makinasında 1500 rpm ile 4500 rpm aralığında 35 -50 derece arası ısıya ulaşarak yüzeydeki çizikleri gidermiş oluruz. Lazer kesim yumuşak dokulu Dvx pasta cila bezi ile yüzey soğuduktan sonra dairesel hareketler ile silinerek çizik kontrolu yapılır. Kontrolü yapılan yüzeye ardından DVX 767 HARE GİDERİCİ ürün dvx orbital makina ve orta sert sünger pede nohut tanesi büyüklüğünde 3 damla dökerek 2000 rpm devirde 8mm salınım ile yüzeydeki hologramlar giderilmiş olur Çiziklerden arındırılmış hatasız ve kusursuz yüzeye tercihen dvx 737 boya koruyucu wax yada dvx nano seramik kaplama ile boyanızı uzun yıllar boyunca koruma altına almış olursunuz.

Yüksek kalitedeki bir pasta malzemesi otomobilinizi birkaç yıla kadar koruyabilir.Pasta cila yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırmalı ve bu  işin ehli olan ustalardan yardım almanız gerekir.Pasta cila profesyonellik gerektiren bir işlemdir.Arabanızın rengi koyu tonlarda ise ince, açık tonlarda ise kalın pasta tercih etmelisiniz.Pasta malzemesinin araçla uyumunu önceden test etmek için bir parçasına deneme yapılabilir.Polisaj makinesini dengeli tutmak ve ucundaki polisaj tabanı ve bezinin yırtılmamasına dikkat etmek gerekir.Ucundaki sünger yırtıldığında araçta çizikler oluşabilir.

Pasta cilanın ömrü aracın ne sıklıkla yıkanmasına bağlı olarak ve güneşe maruz kalma süresine göre değişiklik gösterir. Araç çok güneşe maruz kalırsa ortalama 2 ay süreyle gider daha sonra parlaklığı kaybolur. Cila, aracınızı tozdan korumaya ve daha parlak gözükmesine yardımcı olur. Boya inceltmediği için birkaç ayda bir sıklıkla uygulanabilir.

 

Genel kapsamda 4 çeşit pasta cila ürünü bulunmaktadır. 

 • Kalın (Ağır) Çizik Giderici; Ağır ve göze çizikleri tek kalemde temizlemenize yardımcı olur.
 • İnce (Hare) Çizik Giderici; Mikro denilen ince çizikleri almak için kullanılır. Araca parlaklıkta katar.
 • Boya Koruma; Kaputtaki boyayı kaplar ve korur. Daha parlak bir görünüm sağlar.
 • Boya Koruma Cilası; Boya koruma sonrası, işlemin daha kalıcı olması için uygulanır. Maksimum parlaklık ve maksimum koruma sağlar.

18 yıllık tecrübe %100 yerli sermaye ve üretim Divortex olarak otomobil temizliği ve bakımı için son teknoloji çözümler üretiyoruz.

Ekonomik açıdan zorlu geçen 2022 yılındaki tüketicilerimize yaptığımız desteği 2023 yılında da hız kesmeden devam edeceğimizi siz değerli müşterilerimize belirtmek isteriz.

Kullanıma sunulan Pasta Cila ürünlerinin toptan alımlardaki fiyat avantajı kaliteden ödün vermeden devam edecektir. Pasta Cila ürünlerindeki avantajı yakalamamızın en büyük sebebi üretici olmamızdır. 2023 yılında Pasta Cila ürünlerinde yeni çeşitlerimizle hizmetinize sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Toptan pasta cila fiyatları için iletişime geçmeyi unutmayın.

Aracınızın Güzel Gözükmesi İçin Pasta Cila Çeşitleri Divortex. com’da!

Pasta cila her aracın daha yeni ve güzel görünmesini sağlayan malzeme ve uygulamadır. Zamanla oluşan hasar ve çizik gibi sorunları gidermek için spiral olarak bilinen makineye benzer bir teknoloji kullanılır. Aracın boyasında yapılan bir miktar zımpara işlemi ile önce çizik ve hasarları ortadan kaldıracak bir çalışma yapılır. Sonrasında ise parlatma özelliği olan cila aracın çok daha güzel ve parlak görünmesine katkı sağlar.

Dış mekânlarda araçlar birçok tehditle yüz yüzedir. Özellikle toz, kir, çizik, ezik ve benzer hasarlar aracın görüntüsünü bozar, değerini düşürür. Oysa zamanında yapılacak düzenli bir pasta cila çalışması ile aracın çok daha yeni ve güzel görünmesi sağlanır. Zımpara işleminde daha çok uzmanların çalışmasından yardım almak gerekir. Küçük aralıkları dolduran ve pürüzsüz bir görüntü ortaya koyan malzemeler ise en güvenilir firmaların ürün listesinden tedarik edilmelidir. Divortex.com tarafından satışa sunulan ürünler sayesinde aracınızın ömrünü uzatabilir ve muazzam bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.


Pratik Kullanılabilen Araç Pasta Cila Çeşitleri

Pasta cila çeşitleri içinde ürünleri birbirinden ayırmak için marka kalitelerine bakılır. Üretici ve tedarikçi firmaların ürün çeşidi konusunda geniş bir yelpazesi vardır. Burada önemli olan asıl konu bu malzemelerin araç üzerinde ortaya koyduğu olumlu etki olacaktır. Çok kaliteli bir malzeme ve makine yardımı ile uzmanlar bu konudaki ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır. Kolay uygulanan, çabuk kuruyan ve arkasında en ufak iz bırakmayan malzemeler en iyi tercihler arasında bulunur. Jel şeklindeki ürünlere ek olarak koyu bir akışkanlığı bulunan sıvı ürünler aynı amaca hizmet eden ürünlerdir. Uygulaması oldukça kolay olan bu ürünler aynı zamanda işlem sonucunda mükemmel bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur.


Bütçenize Uygun Avantajlı Pasta Cila Fiyatları

Pasta cila fiyatları bu ürünü almak isteyen müşteriler için en önemli konulardan biridir. Aracını güzel göstermeyi ve onu daha dayanıklı hale getirmeyi düşünenler aynı zamanda bütçesini de düşünerek hareket etmelidir. Divortex.com sayfalarında karşınıza çıkan ürünler kalite ve fiyat bakımından en uygun seçenekler olarak kendini gösterir. Aracınıza değer katmak ve bunu da en uygun koşullarda yapmak istiyorsanız, doğru markanın en doğru seçenekleri size bu konuda gerekli kolaylığı sağlayacaktır.

Pasta cilalar, renk tonları ve ürün kalitesi ile önemli bir çeşitlilik yaratmıştır. Kaliteli bir ürünün tercihi kadar ekonomik fırsatların da takip edilmesi gerekir. Aracın yüzeyinde oluşan lekeleri gidermede ve ince çizgileri yok etmede bu ürün çeşitliliğinden istifade edilir. Kaliteli ürün seçerken aynı zamanda fiyat olarak bütçeye en uygun ürünlerin de araştırılması gerekir.


Araç Pasta Cila Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Pasta cila boya koruma ürünleri iki yönden çok önemli avantaj sağlar. İlk olarak aracın güzel ve parlak görüntüsü önemli bir prestij kaynağıdır. Araç sahipleri trafiğe çıkarken güzel ve pürüzsüz bir araba kullanmanın keyfini yaşar. İkinci olarak araç satılmak üzere görüntüye çıkarıldığı esnada maddi değerinde artış söz konusu olur. Elbette ki yeni ve bakımlı araçların daha yüksek bir maddi değere sahip olduğunu söylemek mümkün olur. Satış yapılması planlanan otomobillerin parlak ve sorunsuz olması müşteriler üzerinde her zaman olumlu bir etki bırakacaktır. İyi bir pasta cilanın araba üzerinde olumlu bir maddi etkisini görmek mümkündür.


Oto Pasta İle Aracınızı Yenileyin!

Oto pasta cila ile aracınız yepyeni ve güzel bir görüntüye kavuşur. Zamanın biriktirmiş olduğu pürüz ve çiziklerden kurtulmak için en iyi yöntem olarak pasta cila önde gelir. Trafikte bulunan araçlar kimileri için bir alışveriş fırsatı kimileri için de güven veren bir ulaşım unsurudur. Her türlü halde araç bakımına dikkat etmek ve onun yepyeni görüntüsünü ortaya koymak çok önemli bir avantajdır. İç temizliğine ve güzel görüntüsüne dikkat ettiğiniz araçların dış görüntüsüne de gereken özeni göstermelisiniz. Her an bakımlı bir özelliğe sahip olan otomobiller aynı zamanda kusursuz ve parlak bir yüzey görüntüsüne sahip olacaktır. Uzun süre bakımı yapılmayan araçlarda çok fazla çizik, hasar ve iz görmek mümkündür. Oysa belli aralıklarla pasta cilası yapılmış olan araçlar her zaman bakımlı ve her zaman değerli olarak kendini gösterir.


Pasta Cila Hangi Çizikleri Giderir?

Araç pasta cila ile ince ve kılcal olarak nitelenen çizikleri gidermek mümkündür. Çok derin olmayan küçük yarıklar ve hasarlar bu ekonomik ve uygun yöntemle giderilir. Eğer yarıklar derin ise o zaman daha farklı uygulamalara yönelmek gerekir. Zaten araç pasta cila işlemi yapılmış olsa bile bu türden sorunların ortadan kalkmadığı görülecektir. Genelde araçların büyük bir çoğunluğunda güneşin kaporta üzerindeki olumsuz etkisi görülür. Buna ek olarak çok derin olmayan yarık ve çizgiler de oldukça fazladır. Kaporta konusunda hizmet alan araç sahipleri için en güvenilir ve önemli hizmetlerden biri de pasta ciladır. Malzeme kalitesine önem veren ve doğru uygulama yapan araç sahipleri bu çabasının karşılığını alır.

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube