Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Yağlar Yağlar

Madeni Yağ

Petrolün rafine edilmesi ile elde edilen yağlardır. Bu rafine işlemi tekrarlanarak madeni yağların hammaddesinde kullanılacak olan baz yağlar elde edilmiş olur. Bazı farklı türevde ki yağların karışımı ile madeni yağlar elde edilir. Kullanılan bazı yağlar özelliklerine göre ayrılmaktadır. Çünkü bu yağların kullanım alanları ve kullanım amaçları farklıdır. madeni yağ bu noktada motorunuzu koruyarak uygun ve kaliteli bir şekilde sürmesini sağlamaktadır.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Özellikle otomotiv yağları olarak kullanılmaktadır. Dişli yağları, transmisyon yağları, motor yağları, rulman ve yatak yağları, gresler, makine yağları ve tam sentetik yağlar olarak kullanılabilir. Divortex Motor yağları ve yağ çözücüleri aracınız için en doğru tercih olacaktır, uygun fiyatı ve kaliteli malzemesi ile aracınızın motorunu en sağlıklı şekilde koruyacaktır.

Genel olarak içten yanmalı motorların hepsinde motor yağı kullanılmaktadır. Bu motorların teknolojilerinde farklı teknikler kullanıldığı için her motora uygun farklı ürünler kullanılmaktadır.

Madeni yağ fiyatları buna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Öncelikle motor yağları halk arasında kulaktan dolma bilgiler ile yanlış nitelendirilmektedir. Aslında bilinenin aksine çok basit yapılara sahiptir. İnsanların bu kadar karmaşık hale getirmesi ise değişen teknolojik ihtiyaçlardır.

İçten yanmalı motorlarda bir sürü parça birbiri ile sürtünme durumundadır. Motor içerisinde bulunan parçaların yağlanması, temizlenmesi ve bu parçaların korunması sürtünmeden ötürü oluşabilecek ısıyı ve aşınmayı azaltmak amacı ile kullanılan akıcı sıvılara motor yağı denmektedir. Aracınıza uygun olan ürünleri temin ederek motor parçalarınızı güvenle koruyabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllara göre ve değişen teknolojiye bakacak olursan birçok türevde motor yağları formüle edilmiştir. Ham petrolün işlenmesi yolu ile elde edilen yağlara madeni veya mineral yağ denmektedir. Mineral yağlar bazı işlemlerden geçirilerek bazı baz yağlar elde edilir. Bu sebeple motor yağlarının ham maddesi baz yağlardır. Motor yağları farklı bileşenlere sahiptir genel olarak sıvı formüle sahiptirler.

 

Aracınızın motor parçalarını güvenle korur. İçeriğinde ki yağların kalitesi parçaların uzun ömürlü olmasını sağlar. Bir dünya markası olan Divortex arabanızın motor sağlığı için yanınızda.

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube