Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Kil Hamuru(Clay Bar) İşlemi Nasıl Yapılır.

Kil Hamuru(Clay Bar) İşlemi Nasıl Yapılır.


Clay Bar İşlemi Nasıl Yapılır

1- Otomobilinizi yıkayın

Tüm detaylı temizlik işlemlerinde olduğu gibi işe öncelikle temiz bir otomobille başlamalısınız. Her şeyden önce otomobilinizi normal bir şekilde yıkayın, otomobili kil kullanmadan olabildiğince kir ve tozdan arındırın.

2- Kesin ve şekillendirin

Kil Hamuru , Satın aldığınız kalıp halindeki kili öncelikle üç parçaya ayırın ki tek seferde tüm kalıbı bitirmeyin! Bir parça kili kolayca şekil alacak hale gelene kadar yoğurarak yumuşatın. Önce bir top haline getirin, sonrasında yaklaşık 2 santimetre kalınlıkta olacak şekilde düzleştirin.

3- Islatın ve uygulamaya başlayın

Kil sıvısını yaklaşık yarım metrekarelik bir alana bolca sıkın. Sıvı olarak su da işinizi görecektir. Islattığınız alana kili fazla bastırmadan uygulayın. Eğer uygulama esnasında kil zemine yapışmaya başlıyorsa daha fazla su ya da sıvı uygulayın. Uygulama sırasında kilin zemin üzerindeki parçacıkları topladığını hissedebilir hatta sesini bile duyabilirsiniz! Kili düzenli olarak kontrol edin; eğer üzerinde fazla parçacık biriktiyse uygulama yaptığınız zemini çizebilirsiniz. Kirli kısım içerde kalacak şekilde katlayın ve kilin temiz kısmıyla uygulamaya devam edin.

4- Kurulayın ve devam edin

Uygulama yaptığınız alanı temiz bir Divortex  mikrofiber bez yardımıyla kurulayın. Kil uygulanan alanlar cam gibi pürüzsüz ve kaygan olmalıdır. Eğer böyle bir sonuç elde edemediyseniz bölgeyi kille ovmaya devam edin. Diğer yüzeylerde de bu adımları tekrarlayarak tüm otomobilinizi kil ile temizleyin.  motor parlatma

5- Cilalayın

Kil ile temizlik öncesinde boyaya yapışan toz ve parçacıkların oluşturduğu Kil Hamuru, gözle görülemeyecek delikler zamanla korozyona sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için mutlaka işlemden sonra bir kat cila ya da boya koruyucu uygulayın.

BONUS: Bunları da unutmayın!

– Kil temizliği zemin üzerindeki parçacıkları yok edecektir, ancak boyadaki çizik ya da hareleri gidermez.

– Kullanım esnasında kili yere düşürmemeye çalışın; yerden çok daha büyük parçacıkları toplamış bir kille boyanızı kolaylıkla çizebilirsiniz. Eğer kil yere düştüyse, o parçayı tekrar kullanmayın.

– Otomobilinizi kapalı garajda tutmuyorsanız senede 4 sefere kadar kil ile temizleyebilirsiniz. Eğer kapalı garajınız varsa yılda 1 ya da 2 sefer yeterli olacaktır.  susuz motor temizleme sıvısı

ERSİN DÜZGÜN

DİVORTEX-SUPERVISOR

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube