Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.


Fırçasız Oto Yıkama

15 yıl öncesine kadar fırça veya sünger ile mekanik kuvvet uygulayarak (beden gücü kullanılarak) yaptığımız araç yıkanması.Bu soruların cevabını vermeden önce ​bu sektördeki pazarın büyüklüğünden söz etmemiz de fayda vardır. Türkiye de sisteme kayıtlı yaklaşık 20.500.000 taşıt var. Bu araçların ortalama olarak minimum %35'nin her ay 2 kez yıkandığını düşünebiliriz. Bu durumda her ay yaklaşık 12.300.000 kez sadece araba dış yıkama yapılmaktadır. Ortalama tahmini ödenen para 307.500.000 TL. Yıllık ise yaklaşık 3.690.000.000 TL ödenmektedir.Bu sadece tahmini araç dış yıkama rakamları. 

Araç İçi Temizleme

araç içi temizlik ise başka bir hizmettir. İç kuaför hizmetinden faydalanan araç sayısı hem daha düşük hem de uygulama tarih aralığı daha uzun olmasına rağmen, ücretin yüksek olması araç temizliği ile ilgili rakamı yukarıya çıkartmaktadır. Bu hizmetin yarattığı Pazar büyüklüğünün de eklenmesi ile pazardaki toplam büyüklüğü ortaya çıkartabiliriz. 

DİVORTEX CAR CARE FIRÇASIZ YIKAMA SERİSİ CAR WASH  V1 - V2 - V6

Yukarıda ki verileden kısaca araç yıkama & temizlik sektöründe ki Türkiye pazarının büyüklüğünü yaklaşık yıllık 5 milyar Amerikan dolarına denk geldiğini çıkartabiliriz. Bu rakamlar araç yıkama & temizlik pazarın ne kadar büyük ve dinamik olduğunun en büyük göstergesidir.

Bu rakamı yaklaşık olarak hesaplayan her işletme hatta her birey pazardan pay kapma yarışına girmekte.''Fırçasız Köpüklü Araç Yıkama'' ürünü araç üzerinde biriken kirleri  herhangi bir mekanik güce gerek kalmadan çıkartmak için ihtiyaç olan güçlü bir üründür aksi halde çamur ve kiri nasıl yüzeyden kopartıp akışkan hale getirilmesi imkansızdır.  Bu ürün nedir ve mekanik insan gücü kullanmaya gerek bıraktırmadan bu ürünü bu kadar güçlü yapan, performans göstermesine sebep olan kimyasal madde nedir ? Ana oyuncu burada ‘’ Fırçasız Köpüklü Araç Yıkama ‘’ ürününün formülasyonun da bulunan yüzey aktif madde diye adlandırılan hammaddeler. Yüzey üzerindeki kiri yumuşatıp fırça ve süngere ihtiyaç duymadan su ile akıp giderek araç yüzeyine zarar vermeden sorunsuzca temizlik sağlar. 

Bu kadar güçlü bir kimyasal yıkanan araca zarar verir mi ? Uygun olmayan ve yanlış kullanılan "Fırçasız Köpüklü Araç Yıkama'' ürünü aracanıza zarar verir. Hatta bu zararların Türkiye ekonomisine maliyeti de  yıllık 2.000.000 TL' yi bulabilir. Ne olabilir aracımıza ? Boyası

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube