Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Araç Nasıl Yıkanır


Araç Nasıl Yıkanır ?

Günümüzde kendi arabasını eli ile yıkayanların % 60’ı ev temizliği için geliştirilmiş deterjanları kullanmaktadır. Deterjanlar aracı gerçekten temizlese de koruyucu yüzeyi aşındırıyor ve böylece araçlar çiziklere ve darbelere karşı daha dayanıksız oluyor. Su buharlaşınca da aracın üzerini kirleten mineraller kalmaktadır. Araç yıkamasında özellikle bu iş için geliştirilmiş, fırçasız ve süngersiz temizlik sağlayan temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.

  

Arabalar işlevleri gereği sürekli dış ortam koşullarında kullanıldığı, park ettiği ve beklediği için tüm çevresel etkenlerden direkt etkilenmektedir, Hava şartları, şehir kirliliği, doğa, hayvanlar, insanlar, kötü yol koşulları araçlarımızın normalden çok daha hızlı kirlenmesine sebep olmaktadır.

Hava koşulları, ağaç reçineleri, kuş pislikleri, toz, balata kurumları,  çamur, suların bıraktığı kireç lekeleri gibi etkenler araç kaportası ve boyası üzerine yerleşerek aracın kirlenmesine sebep olmakla birlikte zamanında temizlenmeyen bu kirler araç boyası üzerinde kalıcı hasarlar da oluşturur.

 

Özellikle kuş pisliklerinin ihtiva ettiği asidik etkiler, eğer temizlenmez ise 2-3 gün içinde araç boyasına direkt kalıcı zarar verir. Bunun dışında araç boyalarına uygun olmayan yanlış kimyasallar yada ucuzluğundan dolayı tercih edilen ev tipi deterjanlar araç boyasına daha çok zarar vermektedir. Özellikle Bulaşık deterjanları fosfat içerdiğinden ve yüksek PH değerli her kimyasal boyaya zarar verir. Bu kimyasallarla yapılan yıkamalar aracın üzerindeki verniği aşındırmakta bir süre sonrada araç boyasının matlaşmasına sebep olmaktadır.

Araç yakıt istasyonlarında ki hızlı otomobil yıkama fırçaları. Araç boyası üzerinde oldukça zararlıdır. Harelenmeler, kılcal çizikler, kalıntılar, boya üstünde kalan kimyasallar gibi etmenler yüzünden boya büyük zarar görebilir. Aracın yıkama tekniği de araç boyasına zarar veren en büyük etkenlerden biridir. Özellikle otomatik araç yıkama tünelleri, fırçalı yıkama yapan yıkamacılar, kalitesiz pis süngerler araçların boyasına çevresel koşullardan daha çok zarar vermektedir.  Aracın tüm yüzeyini fırçalı yada süngerle temizlemek araç boyası üzerinde kılcal çiziklere sebep olacaktır.

DIVORTEX CAR CARE FIRÇASIZ YIKAMA KÖPÜĞÜ VE HIZLI CİLA İLE ARABA YIKAMA

DİVORTEX CAR CARE FIRÇASIZ YIKAMA SERİSİ "CAR WASH  V1 - V2 - V6"

Divortex Car Care “Car Wash 2” Fırçasız Temizlik Sıvısı aracınızın fırça ve sünger kullanmadan temizlenmesi için geliştirilmiş “Gerçek Fırçasız Temizlik” yapan üstün performanslı bir üründür.

“Car Wash V2”  1 litreye 60 litre olacak şekilde köpük atma tankında karıştırılarak hazırlanır ve pompanın yardımı vasıtasıyla araç üstüne püskürtülür.

Araç kaportası, jantlar, lastikler ve tamponlar üzerinde boşluk kalmayacak şekilde aracın tüm yüzeyine püskürtülür.

Köpüğün kurumaması için uygulamanın direkt güneş ışığında veya rüzgârlı havalarda yapılmaması tavsiye edilir.  Uygulama için kapalı ortam çok uygun bir koşul olacaktır.

 

Köpük bütün arabaya tamamen uygulandıktan sonra ilk köpük atılan yerden başlanarak tüm araç basınçlı su ile yıkanır.

Araç üzerinde hiç köpük kalmayana kadar basınçlı su ile yıkanır.

 

Yıkama işlemi bittikten sonra Divortex Car Care “Quick Wax” Hızlı Cila tüm aracın üzerine araç ıslak iken sıkılır.

Yıkama sonrası uygulanan “Quick Wax” Hızlı Cila, aracınızı cilalarken yaşadığınız zorlukları aşar. Önce kurutup sonra waxlamak yerine ikisini de aynı anda yapmanızı sağlar. Suda aktifleşen waxlar ve polimerlere sahip benzersiz formülü uzun süren dayanıklı bir yüzey elde etmek için sudan boyalı yüzeye nüfuz eder.

  

Divortex Car Care “Quick Wax” klasik waxların tüm yararlarını sağlar fakat çalıştırma gerektirmez. Aracınızı yıkayıp, püskürterek bir kaç dakika içerisinde uzun süren parlaklığı elde etmek için kurutulur. Hızlı Cila metalik yüzeyler ve cilalı yüzeyler dahil tüm boyalı yüzeyler için uygulanır.

Hızlı Cila aracınızın matlaşmasını engelleyerek eskisi gibi parlak görünmesini sağlar.

 

Hızlı Cila uygulandıktan sonra araç tekrar basınçlı su ile komple durulanır.

Araç üzerindeki fazla su süzüldükten sonra yumuşak mikrofiber temizlik bezleri ile kurulanır ve parlak bir görüntü ortaya çıkar.

Son işlem olarak Divortex Car Care “Red Shine“ Lastik parlatıcı ile tüm lastikler daha da parlatılır ve siyahlaştırılır.

İlginizi Çekebilecek Araç Bakım Konuları:

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube