Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Seramik Kaplama Ürünleri Seramik Kaplama Ürünleri

Seramik Kaplama Ürünleri

 

Seramik kaplama arabaların bakımında ve onarımında kullanılan geleneksel olarak yıllardır var olan bir işlemdir. Uzun yıllar boyunca kullanılan arabaların zaman içerisinde boyalarında yıpranmalar meydana gelmektedir bunun yanı sıra çizilmeler renginde Solmalar dış görünümün de yıpranmalar meydana gelir

 

Tüm bunların yanı sıra  hava koşulları ve dış etkenlere maruz kalan araçlarda sıklıkla deformeler oluşur ve durumda seramik kaplama en çok  tercih edilen bir yöntemdir. Araçlarınızdan bulunan deformeleri yıpranmaları en iyi şekilde kapatarak aracın yüzeyini kaplar. Aracın yüzeyinde boyaya hiçbir zarar vermeden araç yüzeyinde ikinci bir tabaka halinde uygulanarak araç boyasını da korumaya  yardımcı oluyor.

 

Aracın boyasının üzerinde bir kalkan gibi görev alıyor. Sizler de uzun yıllardır aracınızı kullanıyor iseniz ve zamanla meydana gelen deformeler renk solmaları yaşıyor iseniz seramik kaplama yaptırabilirsiniz. Böylelikle araçlarınız çok daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Ayrıca aracınızın orijinal boyasına zarar vermediği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Aracın boyasını değiştirmeden herhangi bir zarar vermeden renk değişikliği yapmak isterseniz de bu seramik kaplamaları tercih edebilirsiniz.

 

Böylelikle aracınızı istediğiniz renge çevirebilirsiniz ve aracınıza da hiçbir zarar vermezsiniz. Bu birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir. Aracınızın çok daha uzun süre parlak ve daha canlı görünmesini sağlar ve araç yüzeyini koruyarak uzun yıllar rahat bir kullanım sağlamanıza yardımcı olur.

 

Seramik kaplama pasta ve cila gibi işlemlerden çok daha uzun süreli bir koruma ve parlaklık sağlar. Bu işlemler yapılırken nano teknoloji kullanılarak üretilen malzemeler tercih edilir ve Buda aracınızın düzeyini korumaya yardımcı olur. Bu kaplamalar yapılırken gümüş moleküler seramik, silisyum oksit , elmas  cam gibi birçok farklı bileşenden elde edilen malzemeler tercih edilir. Böylelikle uzun süreli bir kullanım sağlanır. Sizler de tüm araç modelleriniz için bu işlemleri yaptırabilirsiniz.

 

Seramik Kaplama Ne İşe Yarar?

Seramik kaplama işini yapan birçok firma vardır. Firmalar küçük farklılıkla olsa da genel olarak aynı aşamalardan geçerek yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde aracınızın boya kurması sağlanır ve araba yüzleriniz çok daha temiz ve parlak bir bölüme kavuşur. Bu işlemler yapılırken öncelikle aracın seramik kaplamayı uygun bir hale getirilmesi gerekmektedir araçta bulunan çizikler giderilmeli gerekli işlemler yapılmalı prizler yüzeyler elden geçirilmelidir.

 

İşlemlerin ardından arabayı temizce  yıkamalısınız. Seramik kaplama işlemine başlamadan önce çimento lekeleri giderilmesi için ayrıca kil temizliği de yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerin sonunda araba yıkanır ve seramik kaplamaya hazır hale getirilir. Ardından işlemlere başlanır. Aracın orijinal bir parlaklığa ulaşması için de kapalı ve ışıklı bir ortamda bu işlemlerin yapılması önemlidir.

 

İşlemlerin ardından yaklaşık 40 dakika geçtikten sonra mikrofiber bez ile iyice parlatılmalıdır. Aynı zamanda ortama sıcaklığına da dikkat edilmelidir ortam sıcaklığı yaklaşık 10  ila 25 derece arasında olmalıdır. Bu şekilde bir ortam hazırlandığında seramik kaplama 20 dakika da kurumaktadır. Araç ise yaklaşık yirmi dört saat sonra kullanıma hazır hale gelir

 

Seramik Kaplama Ne Kadar Dayanır?

Seramik kaplamanın uzun ömürlü olması için işçilik oldukça önemlidir. Seramik kaplama çevresel faktörlerden etkilenmez. Yağmur çamur hava sıcaklığı seramik kaplamaya zarar vermez ve ömrünü kısaltmaz. Ama iyi bir işçilik ile yapılmış olması ömrünün uzun süreli olmasını sağlar. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak iyi bir işçilik ile işlemler yapılırsa uzun zaman boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanım sağlayabilirsiniz. Sıradan malzemeler ile yapılan bir kaplamada ürün ömrü yaklaşık iki yıldır. Fakat daha uzun süre kullanmak isterseniz muhakkak kaliteli ürünler kullanan işinin ehli kişiler ile işlemleri yapmalısınız.

 

Nano Seramik ve Normal Seramik Farklı

Nano seramik araç yüzeylerinde boyayı ve araç yüzeyini korumak için uygulanan bir uygulamadır. Camdan elde edilen bir üründür. Araç yüzeyini korumaya yönelik en iyi ürünlerden biridir. Normal seramik kaplamaya göre daha sert bir yapıya sahiptir. Yüzey için sağlanan koruma oldukça sert ve kalıcı bir yapıya sahip olur.

 

Seramikte 9H Nedir?

9H seramik kalem sertliği ölçeğinden üretilmiş bir sertlik derecesini ifade eder. Seramik ürünlerde belirlenen ölçek çeşididir.

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube