Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.

Polisaj Keçeleri ve Yıkama Eldivenleri Polisaj Keçeleri ve Yıkama Eldivenleri

Polisaj Keçesi

Polisaj keçeleri aracın yüzeyi ister metalik ister seramik boyalı olsun yüzeydeki çizikleri, harelenmeleri, oksidasyonları almak için kullanılan pasta ürünlerinde gerekli verimi alabilmek için kullanılan yün veya keçeden imal edilmiş yuvarlak disklerdir. Polisaj bir parlatma işlemidir. 

Polisaj Keçesi Nedir ?

Araçların yüzeyinde oluşan rahatsız edici görüntülerden kurtulmak için polisaj yapılır.Polisaj işlemi araç bakımlarında oldukça tercih edilmektedir. Pasta işleminin uygulanabilmesi için polisaj ürünlerinden destek alır. Polisajlar kolay temizlenebilmesi ve polisaj cilasının eşit şekilde yayılması kolaylaştırdığı için sıklıkla tercih edilir.

 

Polisaj Nerelere Uygulanır?

Mobilya, metal ya da araba gibi farklı materyaller üzerine uygulanabilen polisaj işlemi aslında bir yüzey parlatma işlemidir. Polisaj yapılacak alana göre polisaj maddeleri değişiklik gösterir. 

Pasta Cila Nedir, Nasıl Yapılır?

Pasta cila işlemini otomobilleri çiziklerinden arındırarak daha parlak gösteren işleme verilen isimdir. Pasta cila işlemi  yapılan araçlar ikinci el otomobil piyasasında daha çok tercih edilir ve bu durum kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Pasta cila işlemi farklı anlamlara sahip olsa da birbirinin tamamlamaktadır. Pasta işlemi ile otomobilde oluşan çizikler aynı seviyeye getirilir. Daha sonra cilalama işlemi yapılarak araçlar parlak bir form kazanır.Cila kuruduktan sonra polisaj keçesi ile silinerek işlem tamamlanır.

 

Polisaj Malzemeleri Nelerdir?

Polisaj malzemeleri polisaj verniği, polisaj pasta, polisaj macunu, polisaj pedleri şeklindedir. Bu ürünler parlatma işleminde kullanılır. Divortex Krater Keçe;

  • Krater tabanlıdır ve gerçek yün postu keçedir.

  • Özel kesimi sayesinde yüzeyde oluşabilecek fazla ısınmalara %20’ye kadar engel olur ve kontrollü ısınma sağlar.

  • Çok yüksek oranda çizik giderme özelliğine sahiptir.

  • Yüksek performanslıdır.

  • Yırtılmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

  • Polisaj makinesi ya da  rotary ile kullanım için imal edilmiştir 170 ve 180 cm alt tabanlar için uyumludur. 

Polisaj Keçesi Nasıl Temizlenir?

Kullanımdan sonra yalnıza 20-30 derece arası su ve sıvı sabun ile tüyler yıkanır. İyice köpürtün ve durulayın.Solvent türevi kimyasallar ile yıkanması önerilmez. Kurutularak naylon bir kapta saklanması tavsiye edilir.Fırın, kurutma makinesi, elektrikli ısıtıcı, kalorifer gibi ısıtıcılar ile kurutulması tavsiye edilmemektedir.

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube