Toptan satın almalarda fiyat teklifi için ürün ekleyiniz.


Seramik Kaplama Nasıl Yapılır ?

SERAMİK KAPLAMA NEDİR, NE İŞE YARAR, NASIL YAPILIR ?

Divortex Car Care “Ceramic Coating” Seramik Kaplama Uygulaması aracınızın boya ve kaportasını yıllar boyu aynı ışıltı ile korumanız için geliştirilmiş piyasada ki benzerlerinden daha üstün özelliklere sahip bir boya koruma sistemidir. Seramik koruma, vernik tabakası üzerinde 1-3 mikronluk sert bir tabaka oluşturma işlemidir. Seramik Kaplama , uygulandığı yüzeyle “kovalent” bağlılığı oluşturur Divortex Car Care “Ceramic Coating” uygulanması ile oluşan tabaka uygulamadan itibaren 72 saatte maximum sertiğe ulaşarak 9H değerine ulaşır.

Boya ve Kaporta üzerinde sırasıyla şu çevresel etkenlerin olumsuz ve zarar verici etkileri vardır.

Kuş Pisliği - Ağaç Reçinesi - Kireç Oluşumu - Oksitlenme, Asit Yağmuru - Ultraviyole Işınları – Böcekekler - Demir, Fren Balata Kurumu - Çevresel Kirleticiler

 

 

 

 

 

 

 

 

Seramik Kaplama Uygulaması ile araç boya ve kaportası üzerinde aşağıdaki korumaları ve faydaları sağlarız

Çevresel Etmenlere, Ağaç Reçinesi ve Kuş Pisliğine karşı koruma sağlar.

Ultraviyole Işınlarına Karşı koruma sağlayarak, aracınızın ilk günkü parlaklılığını korumasını sağlar. Jant Demir Tozu Temizleyici

İnce kılcal çiziklere karşı koruma sağlar.

Temizlik maddesi kullanımından %90 oranında tasarruf edilir.

Bakteri, küf ve yosun oluşmasını önler.

Su itme (Hidrofobik) özelliği ile yağmurda sürüş konforu sağlar.

Aracın boyasını güçlendirir.

Aracınızın boya parlaklığını uzun süre korumasını sağlar.

Divortex Car Care” “Seramik Kaplama” uygulaması yapılırken aracınız boyası üzerinde hangi işlemler yapılır.

Öncelikle “Seramik Kaplama” uygulaması  0 km araçların boyasına gerekliyse boya yüzeyinin durumuna göre gerekirse üzerinde ki waxları stokta beklerken oluşmuş kılcal çizikleri, hareleri vbg. olumsuzlukların giderilmesi için  "kalın pasta, ince pasta, cilalı hare giderici ve kil işlemlerinin yapılması gerekebilir." Ama her şartta "cilalı hare giderme ve kil işlemleri yapılır". Bunun dışında araç trafiğe çıkmış ve kısa sürede olsa kullanılmışsa, mükemmel bir sonuç için aşağıdaki işlemlerin uygulanması tavsiye edilir.  Koltuk Temizleme Spreyi

Seramik Kaplama konusunda aşağıda anlatılan işlemlerin, “Profesyonel Bir Ortamda” , “Profesyonel Ekipman Araç Bakım Ürünleri” ile “Uzman ve Eğitimli Uygulama Profesyonelleri” tarafından yapılması “Önemle Tavsiye Olunur” Yapılan uygulama yaklaşık 12 saat süren” “Profesyonel Bir Süreçtir”

Pastayı ilk defa yapacaksanız aracınızın görünmeyen bir parça yada alanı üzerinde yapılıp, Hem kullandığınız malzemeyi test ederek nedikten sonra tüm araca boyası üzerinde yapmanız, sonuçlara kuvvetli ışık altında bakmanız akıllıca olacaktır.

Ortam : Uygulamanın kapalı ve rutubetsiz balanda, iyi bir ortam ve kuvvetli yapay ışık altında yapılması tavsiye edilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Araç Temizliği : Araç komple yıkama işleminden geçirilerek “Seramik Kaplama” uygulamasına hazır hale getirilir.

Kil Temizliği : Araçların dış kaplamasının kaygan olması ve pürüzsüz ve vernikli bir yapıya sahiptir .Bazı kirler bu sepepten dolayı ona daha iyi yapışır ve kalıcı hale gelir.Normal yıkama yada pasta cila yaparak bu kirleri çıkartamazsınız. Parmaklaınızı araç boyası üzerinde gezdirdiğiniz zaman araç yeni yıkanmış ta olsa pütürürleri hemen sizde hissedeceksiniz. Bu nedenle zift,balata tozu,böcek kalıntıları, asfalt parçaları, yapışkan klinker ve çimento tozu vb. gibi lekeler aracın kaportasına sıkıca yapışırlar. Bu tip kirler için farklı bir çözüm kullanılmlıdır ve bu zor kirler için kil denilen bir temizleme malzemesi kullanılır.Görünüm olarak oyun hamuruna benzetilen bu malzeme oldukça iyi bir kimyaya sahiptir ve araca zarar vermeden kirlerin yok edilmesini sağlar. İşlem sonrası parmaklarınızı araç boyası üzerinde gezdirirseniz mükemmel ve pürüzsüz yüzeyi sizde hemen hissediceksiniz.

 

Kalın Pasta : Pasta aslında sıvı bir zımpara işlemi; fiziksel ve kimyasal olarak bir nevi boya çözücüdür. Araç üzerinde ki kılcal çizikleri gidermek, matlaşan boyayı tekrar eski haline getirmek için yapılır. İlk önce kalın pasta yardımıyla tüm araç kaportası bir polisaj yardımıyla işlemden geçirilir.  Koltuk Koruyucu

İnce Pasta : Tekrarın da ince pasta ile tüm araç kaporta boyası polisaj yardımı ile düşük devirde 2. defa pasta işleminden detaylı bir şekilde geçirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hare Giderme : Harenin en büyük kaynaklarından biri fırçalı ve otomatik tünel yıkamalardır. Kalitesiz bez ile kurulamak, kaportayı tozlu iken silmek, yazmak sürtünmek, Keçe yada yün başlık ile uygun olmayan devirde polisaj yapılması. Kötü, ucuz ve uygun olmayan malzeme kullanan bir yerde 'pasta-cila' işleminin profesyonel bir uzman tarafından yapılmaması. Bu iş için geliştirilmiş düşük aşındırıcılıkta , profesyonel bir “Hare Giderici (Polish) ” kimyasalı kullanılmalıdır. Polisaj makinasına takılacak gözenekli yumuşak bir sünger yardımıyla, çok düşük devirde tüm kaporta boya üzerinde pasta ve iz kalmayana kadar işleme devam edilir. En son olarak mikrofiber bir bez yardımıyla araba komple silinir.

Cila : Cila Hare Giderme işleminden sonra parlayan aracımızın daha da parlaması ve galeri çıkışında ki parlaklığına tekrar ulaşması için yapılır. Cila işlemi için, araç iyice kurulanmalı , kapalı bir ortamda yada gölgede yapılmalıdır. Kaporta üzerinde en ufak bir ıslaklık dahi olmamalı. Cila bir bölgeye pamuklu bir bez vasıtasıyla sürüldükten sonra 30-40 dakika beklenmeli ve sert bir şekilde mikrofiber bir bez ile iyice kayganlaşana ve leke kalmayana kadar parlatılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seramik Kaplama : işleminde yukarıda da detaylıca anlattığımız, çizik, hare , leke giderme , bakım ve parlatma işlemlerini eksiksiz ve mükemmel bir şekilde yapmanız “Seramik Kaplama” nın aracınıza kusursuz uygulanabilmesi için olmaz ise olmaz bir ön gerekliliktir. Ortam sıcaklığı 10-25 derece olması idealdir. - Uygulama yüksek ışık altında yapılmaldır. - Seramik kaplama bölge bölge uyguşanmalı, sınırları belirlenmeli o alan tamamen bitmeden yeni bir alana geçilmemelidir. Uygulama asla dairesel hareketler ile yapılmamalı, dikey yatay doğrultuda yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bölgeye yapılan uygulama kuruması için maksimum 20 dakika beklenir ve mikrofiber bez ile silinir. Bu şekilde tüm araç kaportası üzerine “Seramik Kaplama” uygulanır. Uygulama sonrası araç minumum 2 saat (tavsiye edilen 24 saat) kapalı ve kuru bir ortamda kalmalı, hiçbir şekilde basınçlı su, kimyasal madde kullanarak yıkama yada başka bir prossese tabi olmamalıdır. Uygulama esnasında yada hemen sonrasında parmak izi kalmaması için kesinlikle çıplak parmak ile yüzeye dokunulmamalıdır. İlk 24 saat kesinlikle kimyasal işlemli yıkama yapılmamalı ve mümkünse yağmur altında bile bırakılmamalı. Araç üzerindeki Seramik Kaplama parlaklık veren kaporta yüzeyine yapışarak dayanım gösteren koruyucu bir maddedir.

Divortex Care Care “Ceramic Coating” ürünü uygulandıktan sonra 10 – 25 derece arasında kururken makimum sertliği olan 9H değerine 72 saat sonra ulaşarak aracınızda mükemmel bir koruma ve parlaklık sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

Seramik kaplama aracınızda oluşabilecek kılcal mikro çiziklere karşı araç boya ve kaportası maksimum derecede koruyacaktır. Çiziğin hangi şiddette ve nasıl bir kesici ile yapıldığı da önemlidir. Unutulmamalı ki “Seramik Kaplama” aracınızda kaza yada darbeye , sert bir cisimle yapılan ağır vuruşlara karşı bir koruma değildir. Önemli olan aracınızı dış etkenlere karşı maximum uzun süre korumak ve dayanıklılığını arttırtmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Su kaydırıcı Özelliği ile özellikle yağmurlu havalarda görüş mesafenizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Seramik Kaplama Nerelere Uygulanır? : Bütün boyalı kaporta yüzeylere, Farlara, Camlara, Jantlara, Plastik aksamlara kolaylıkla uygulanabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Araç Boya ve Kaportasında Üstün koruma için DIVORTEX CAR CARE SERAMİK KAPLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Twitter Instagram Linkedin Youtube