Yeni Nesil Bakım Kimyasalları

+90 216 669 03 52
+90 543 839 36 49

info@divortex.com.tr

Susuz Motor Temizleme

FULL CLEAN 2” SUSUZ MOTOR  TEMİZLEYİCİ - MP2” MOTOR PARLATMA VE KORUMA KULLANIMI

Araç motorları fazla göz önünde bulunmadığı için genelde temizliğine dikkat edilmez. Aracınızın en önemli aksamı motorunuzun bakımı gerçek anlamda idamesi çok önemlidir. Araç yıkama noktalarında ki motor yıkama diye nitelendirilen işlem aslında motorun can damarı olan elektronik aksam, kablo aksamı, plastik yüzeye ve metal kompozit  malzemelere son derece zararlıdır.Motorin ve gazla temizlemek ise ayrı tehlikeli bir işlemdir aslında temizlemek ten çok aşındırıcı, eritici ve zarar verici bir işlemdir

ARACMOTORU.png 

Motor bölümünde zamanla yağ, yakıt, antifriz, kurum ve bunun gibi kimyasal  maddelerden dolayı bir kirlenme oluşur.Kirlenme motor bölümünden ağır kokular gelmesine sebep olacağı ve Arabanın hava kanallarından bu kötü kokular arabanın içerisine yayılır. Bunun yanında motor aksamlarının yeterli derecede hava almasını engelleyerek ısınmasına sebep olur. Aracın motorunu temizlemek parçalar üzerindeki hava akışını artırır. Bu sebeple parçalar çabuk ısınmaz ve parça ömrü uzar. Özellikle yeni nesil gelişmiş motor teknolojisi kullanılan araç motorlarında  su, deterjanlı suyla direk temizlemek veya temizletmek eski araçlarda her ne kadar sorun çıkarmasa da onarılması zor ve maliyeti yüksek hasarlar bırakabilir. Su ile motor yıkamak özel dikkat gerektiren ayrı bir konudur ve yeni nesil araçlarda uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

 

Divortex Car Care aktif temizlik sağlayan “FULL CLEAN 2Susuz Motor Temizleyici ürünü ile motor temizliğini herkesin yapabileceği bir bakım ve temizlik haline getirmiştir.

Divortex Car Care  “MP2” kullanarak temizlenmiş araç motorunun daha parlak bir görünüm almasını sağlar dış etkenlerden çok uzun süre etkilenmesini engelleyerek kirlenmesini geciktirmiş oluruz.

FULL CLEAN 2”  Susuz Motor Yıkama ve “MP2” Motor Koruma ve Parlatma ürünlerinin 500 ml lik formasyonu uygulama ve kullanıma hazırdır.

Divortex Car Care Full Clean 2 Susuz Araç Motoru Temizleme Ürünleri.

Divortex Car Care Full Clean 2 Susuz Motor Temizleyici Ürünleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Resime Veya Linke Tıklayınız.

FULL CLEAN 2 Susuz Motor Temizleme Ürünleri  3 , 5, ve 25 KG,  “MP2” Motor Koruma ve Parlatma ürünleri 3 , 5, ve 25 KG ürün formasyonları kullanılmadan önce,

FULL CELEAN 2 Susuz Motor Temizleyici  veya MP2 Motoru Koruyucu ve Parlatıcı önce  1/1 su ile karıştırılır. Daha sonra 2 birim daha su eklenir ve karıştırılarak kullanıma hazırlanır.

 

Su ile karıştırılan ürünler daha sonra püskürtme kaplarına konulur.

FULL CLEAN 2 Susuz Motor Temizleyici uygulandıktan sonra, 3 dakika beklenildikten sonra mümkünse hava basıncı ile temizlenir.  Kuru ve temiz bir bez yada sünger ile silinir ve işlem tamamlanır. Basınçlı hava imkanı yoksa bir sünger yada bez ile silinir.

 

Divortex Car Care MP2 Motor Temizleyici ve Koruyucu.

Bu işlemin bittikten sonra Divortex Car Care  “MP2” Motor Koruma ve Parlatma ürünü ile, temizlenmiş araç motorunu parlatmak ve koruyucu bir tabaka oluşturmak, tekrar kirlenmesini geciktirmek yağ ve tozların motor üzerinde tutunmasını engellemek için kullanıyoruz.

20 dakika bekledikten sonra uzaktan olacak şekilde hava basıncı ile temizlenir. Son olarak  temiz bir sünger vasıtasıyla tekrar silinerek işlem tamamlanır.

 

Divortex Car Care MP2 Araç Motoru Koruma ve Parlatma Ürünleri.

Divortex Car Care MP2 Motor Parlatıcı ve Koruyucu Ürünü Hakkında Detaylı Bilgi İçin Resime Veya Linke Tıklayınız.

Motorun tüm aksamlarında uygulanabilir. Temizlenen yüzeylerde paslanma ve kire karşı koruma sağlar.İçerdiği aktif maddeler biyolojik olarak parçalanabilir.Ekonomiktir, enerji ve zaman tasarrufu sağlar. Bir Araç Motoruna tek damla basınçlı su değmenden Divortex FULL CLEAN 2 ve MP2 uygulanmasının Öncesi ve Sonrası.

                                                                                             ÖNCE                                                                                         

 

                                                                                            SONRA