Yeni Nesil Bakım Kimyasalları

+90 216 669 03 52
+90 543 839 36 49

info@divortex.com.tr

Jant Temizliği Nasıl Yapılır ?

“FLASH” JANT TEMİZLEME SIVISI İLE JANT BAKIMI VE TEMİZLİĞİ.

Yere temasından ve balataların aşınan bir aksam olmasından dolayı arabalarda en çok temasa maruz kalan,  kirlenen bölümleri jant ve lastiklerdir. Asfalt, çamur, kar, toz kısacası her şey lastikleri ve jantları kirletir. Zaman zaman zift, balata tozu veya yağ gibi lekesi zor çıkan maddeler de jantları da ve lastikler de yıkama ile gitmeyen kalıcı kirler bırakmaktadır. . Bu gibi durumlarda klasik temizleme yöntemleri dışında çeşitli yardımcı kimyasallara ihtiyaç duyulmaktadır. “Divortex FlashJant Temizleyici , Divortex Car Care tarafından Jant temizliği ve bakımlarını gerçekleştirmek için  geliştirilmiş özel bir üründür.

Jant temizleme  işlemi araç yıkanmaya başlamadan önce  yapılmalıdır, öncelikle basınçlı su ile  jantlardaki balata tozları akıtılır.

   

Daha sonra araba yıkanmadan önce , ön temizliğini yaptığınız tüm çelik jantlara “Flash” Jant  Temizleme maddesinden püskürtünüz.Ürün,  jantlar ve balatalar sıcak iken kullanılmamalı, mümkün mertebe soğuması beklenmelidir .

Divortex Car Care “Flash” Jant Temizleme maddesi 500 ml’lik ambalaj formu direkt kullanıma ve uygulamaya hazırdır.

3 , 5, 25 kg’lık ambalajlar ise kullanılmadan önce  1/3 oranında (Örneğin 200 ml “Flash” 600 ml  su ile) karıştırılarak uygun bir püskürtme kabına alınır.

DİVORTEX CAR CARE FLASH JANT BAKIM VE TEMİZLİK SIVISI

 Divortex Flash Jant Temizleme ve Parlatma  Ürününü Detaylı İncelemek İçin Resime Yada Linke Tıklayınız.

Arabayı köpükleme işleminden önce Jant temizleyici sıktığımız jantları bir fırça yardımı ile fırçalarsak çok daha etkili sonuç alırız.

 

Ağır kimyasallar, arap sabunu, kola, gaz yağı, tuz ruhu vb. maddeler jant ve araba lastiği kısa vadede temiz gösterse bile zamanla lastik ve jantta bozulmalara yol açar. Jantlarda paslanma ya da lastiklerde aşınma yada yırtılmaya yol açabilir, Çekici etkileriyle çok çabuk ve daha ağır kirlenmelerine sebep olacaktır. Sadece bu iş için geliştirilmiş özel ürünler kullanmanız jant ve lastiklerinizin ömrünü uzatmanız için önemlidir. Jant ve lastikler için kullandığımız fırçanın sert olmamalıdır. Özellikle jantlar sert kıllı fırçalar ile çizilebilir. Fırça ile temizleme bittikten sonra araç fırçasız köpüklü yıkama maddesi ile kaplanır. Bu aşamada Jant temizleme maddesi sıktığımız jantlar ve lastiker de köpükle kaplanır.

En sonunda yüksek basınçlı su ile Jantlar dahil tüm araba durulanır. Jant temizleme işleminin araç yıkanmadan önce yapılması bu aşamada önemlidir. Jant temizleme işleminden önce naylon / latex eldiven kullanımı tavsiye edilir.

Araba yıkandıktan sonra Divortex Car Care "QUICK WAX" cila sürülür, tekrar yıkanır. Son işlem olarak mikrofiber bez vasıtasıyla tüm araç kurulanır.