Yeni Nesil Bakım Kimyasalları

+90 216 669 03 52
+90 543 839 36 49

info@divortex.com.tr

Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılır ?

LASTİK PARLATICI ve SİYAHLATICI ile ARACINIZDA LASTİK BAKIMI ve TEMİZLİĞİ.

Aracın yüksek performans göstermesini etkileyen, yerle en çok temas eden ve en çok kirlenen parça araba lastikleridir. Yola dökülen asfalt, yağan yağmur sonrası oluşan çamur, yolların kaymaması için yola dökülen tuz ve diğer pek çok dış etken, lastikleri kirleterek olumsuz etkiler. Balatadan gelen kirler, ziftler veya yağ gibi lekesi oldukça zor çıkan maddelerden dolayı lastikler kirlenir ve lastik temizliğinin yapılmaması durumunda verimi düşer. Yani  genel araç temizliği kadar lastik bakımının da sık sık yapılması gerekir.

Doğru yapılan lastik bakımı ve temizliği sayesinde araç lastiklerini daha uzun süre kullanabilirsiniz. Uzun süre beklemiş ve zor lekeler olmadığı sürece aracın ve lastiklerinizin temizliğini kolayca kendiniz de yapabilirsiniz. Lastik parlatma ve bakımı için geliştirilmiş Divortex Car Care “Red Shine” Lastik Parlatıcı ile lastiklerinizin ilk günkü gibi siyah ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Divortex Car Care “Red Shine Lastik Parlatıcı 500 ml’lik ambalaj kullanıma hazırdır, direkt uygulama yapabilirsiniz. Bunun dışında 3, 5, 25 kg ambalaj formasyonları 1 / 1 oranında ( örneğin 200 ml red shine 200 ml su) karıştırılarak kullanıma hazırlanır. Karışım uygun bir püskürtme kabına aktarılarak uygulama yapılabilir. Öncelikle Lastik bakım ve temizliğini araç yıkama esnasında yapılırsa daha iyi sonuçlar alınabileceği gibi, ayrıca bağımsızda yapılabilir.  Lastik temizliği esnasında oto şampuanı kullanılabilir. Öncelike lastik üzerinde ki kirler basınçlı su ile yumuşatılır. Daha sonra araba lastikleri köpüklü yıkama sıvısı ile bir fırça yardımı ile iyice yıkanır ve tekrar durulanır.

Bazı lastiklerin içinde taşlar oluşmuş olabilir. Taşların temizlenmesi için sivri bir çubuktan destek alabilirsiniz. Lastiğe batmış özellikle çivi vida gibi nesneleri, şayet lastik değiştirmeyi ve tamiratını bilmiyorsanız çıkartmayınız. Bu konuda lastik tamircisinden destek alın. Lastikler için kullanılan  fırçaların sert olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi halde lastik temizliği yapayım derken lastiklerinize zarar verebilirsiniz. Yumuşak bir fırça bulamıyorsanız, sünger de kullanabilirsiniz.

DİVORTEX CAR CARE RED SHINE LASTİK PARLATICI VE SİYAHLATICI

 

Divortex Red Shine Lastik Parlatıcı ve Siyahlaştırıcısı Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Resime Veya Linke Tıklayınız.

Daha siyah ve daha parlak lastikler genel temizlik sonrası aracınızın genel görünüşün de, olağan üstü bir farklılık gösterecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Yıkama işleminden sonra lastiklerin kurumasından sonra "Divortex Car CareRed Shine  lastiğe püskürtülür ve bir sünger vasıtası ile tüm lastik yanaklarına yedirilerek sürülür. Red Shine uygulanıp kuruduktan sonra, lastikleriniz her zamankinden daha parlak ve daha siyah görünecektir. Formülünde ki anti-statik özelliğinden dolayı daha geç kirlenecek, geceleri daha parlak görünecektir.