Yeni Nesil Bakım Kimyasalları

+90 216 669 03 52
+90 543 839 36 49

info@divortex.com.tr

Şirket Tarihçesi

Setkim Kimya Ltd. Şti. (Divortex)  2005 yılında Türkiye de oto bakım ve temizlik konusunda kurumsal firma olmaması, bir çok ürünün yurt dışından ithal gelmesi sebebiyle 2 genç yatırımcı tarafından sektörde ki profesyonel ve bilimsel üretim eksiğini gidermek için     %  100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Şirket kurulduğu zaman itibarıyla Türkiye de “Fırçasız Köpüklü Yıkama” ürünlerini ilk üreten firma olmuştur.

Şirket ilk olarak oto bakım ve temizlik kimyasalları üretimi olarak sektöre girmesine rağmen, bir süre sonra endüstriyel genel temizlik ürünleri de üretmeye başlamıştır. Yatay büyüme ile 2015 yılı başından itibaren Marin (Yat-Tekne) bakım kimyasallarının üretimine ve satışına da başlayarak, bu konuda geniş bir ürün gamını sektör profesyonellerinin hizmetine sunmuştur. Yine 2015 yılı itibarıyla Türkiye de çok hızlı büyüyen ama teknik ve kalite olarak aynı hızda gelişmeyen halı temizlik ve bakım kimyasalları konusunda AR-GE yatırımları yaparak, bu ürünlerin üretimi ve satışını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Setkim Kimya kurulduğu günden bu yana, ortaya koyduğu istikrarlı ve yenilikçi performansıyla ,  3 farklı temizlik ve bakım sektöründeki profesyonellerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan  üstün kaliteli ürün gamıyla, sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen şirketleri arasındaki yerini aldı.

Setkim Kimya yıllar içinde artan tecrübesi, uzman kadrosu, üniversitelerin ilgili disiplinlerinden AR-GE ve know-how desteği alarak, sektöre yenilikçi ürünler sunmak için çalışmalarına ara vermeden devam etmekte olup, yurt dışından ithal edilen ürünlerin Türkiyede de üretilebilmesine çaba sarfederek, ülkemizin kalkınma ve sanayileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Türkiye içinde yenilikçi ve üstün performanslı ürünleriyle, Türk otomativ sektörünün en büyük kurumsal firmalarına çözüm ortağı olarak, kurumsal sektörde yıllardır pazar liderliğini açık ara sürdürmektedir. Tüm Türkiye de fırçasız köpüklü yıkama pazarında ayda yaklaşık 5 milyonun üstünde araç yüksek kaliteli ve performanslı ”Divortex Car Care” ve ”Vortex Car Care” ürünleri ile temizlenmektedir.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir çözüm ortağı olarak yurt dışında da hizmet vermeyi sürdürmekte, Avrupa, Ortadoğu ve Rusya pazarına ”Made in Türkiye” kalitesini ulaştırmaktayız.

Setkim Kimya olarak yeniliği, ölçülebilir ve sürdürülebilir bir büyümeyi hedef alarak, TSE, ISO-9001, ISO-14001, Rosch ve Reach belgeleriyle üretim prosesini üstün kaliteli hizmet anlayışı ile yapmaktadır.

Setkim Kimya ”Divortex Ana Markası” altında;

Divortex Car Care : Oto Bakım ve Temizlik Kimyasalları,
Divortex Marin : Denizcilik Yat & Teknek Bakım ve Temizlik Kimyasalları,
Divortex Industrial Cleaning : Endüstriyel Genel Temizlik Kimyasalları,
Ekinoks : Halı Temizlik ve Halı Bakım Kimyasalları,
Vortex Car Care : Oto Bakım ve Oto Temizlik Kimyasalları’nın 

Üretimini, Türkiye çapında Pazarlamasını, Satış ve Dağıtımını yapmakta olup, ayrıca muhtelif ülkelere ihracatını gerçekleştirmektedir.

Setkim Kimya 2016 yılı başından  itibaren şirket olarak yeniden yapılanmaya girmiştir. Personel re-organizasyonu’nu takiben, 1. aşamada kurumsal kimliğini daha da geliştirmek,  kendi dinamik yapısına ve gelişen dünya trendlerine, satın alma tercihlerine ve satış kanallarına uyabilmek için, logo, ürün etiketleri, ürün ambalajları yenilenmesi yapıldı . Ürün reklamları, prezentasyonu ve tanıtımı konusunda profesyonel yapımcı, grafiker tasarımcı , sosyal medya ve internet uzmanları ile işbirliği yapılmaktadır. Üretim fabrikasını modernize etmiş olup, E- Ticaret satışları da şirketin dağıtım kanallarından biri olmuştur. 

Setkim Kimya olarak büyüme hedeflerimiz içinde  Türkiye çapında ki bayi ağını daha da güçlendirmek , Profesyonel Araç Bakım & Koruma Uygulama Merkezleri kurup geliştirerek, ürettiğimiz ürünleri kullanan tüketicilerle tecrübe yaşamak konusunda çalışmalarımız sürmekte olup 2016 yılı içinde ilk Divortex Car Care Academy İstanbul’da hizmete girecektir.